A A A K K K
для людей із порушенням зору
Ржищівська міська територіальна громада
Київська область, Обухівський район

АМУ звернулася до Уряду щодо виділення коштів з Фонду COVID-19 для забезпечення шкіл засобами захисту

Дата: 20.08.2020 08:38
Кількість переглядів: 667

Станом на 20 серпня в Україні зафіксовано 2 134 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19. В Україні 98 537 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 2 184 летальні, 50 441 пацієнт одужав. Загалом проведено 1 356 698 тестувань методом ПЛР. Усього за добу одужали 704 пацієнти. У загальній структурі хворих на коронавірусну хворобу COVID-19 7% припадає на дітей до 18 років. Враховуючи негативну тенденцію захворюваності на COVID-19, вірогідність того, що з початком навчального року кількість дітей, які захворіють, значно зросте у разі недотримання протиепідемічних заходів.

Надзвичайно важливим є створення інфекційно безпечного середовища у школах. Протиепідемічні заходи у закладах освіти в період карантину вимагають забезпечення педагогічних працівників засобами індивідуального захисту згідно з рекомендаціями, затвердженими постановою Головного санітарного лікаря України від 30.07.2020 р. №42, із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи та запасу ЗІЗ із розрахунку на 5 робочих днів, у т.ч. на 1 робочу зміну (безпосередньо на робочому місці працівника).

АМУ розрахувала потребу в захисних масках для педагогічних і непедагогічних працівників та учнів на основі їх кількості за даними Міністерства фінансів України. Зокрема, для забезпечення на 1 робочий день потреби 438 486 учителів у захисних масках необхідно 10,5 млн грн, 232 165 непедагогічних працівників – 5,6 млн грн, 3 962 979 учнів – 62,8 млн грн. Також в наявності мають бути безконтактні термометри, антисептики для обробки рук, мийні засоби для обробки висококонтактних поверхонь. На придбання хоча б двох безконтактних термометрів на школу для 14 175 шкіл необхідно орієнтовно 42,5 млн грн; запасу антисептиків для обробки рук на 1 день потрібно орієнтовно 57,9 млн грн.

Крім цього, в закладах освіти повинні бути забезпечені належні умови безпеки:

  • місця для обробки рук антисептиками на вході до всіх приміщень;

  • збір використаних масок і рукавичок в окремі контейнери;

  • наявність рідкого мила, паперових рушників або електросушарок для рук в санітарних кімнатах;

  • плакати, банери про респіраторну гігієну та етикет кашлю;

  • обладнані медпункти безконтактними термометрами, дезінфекторами, засобами індивідуального захисту;

  • розмітка на підлозі для утримання дистанції та організованого руху коридорами;

  • запас мийних засобів для очищення і дезінфекції поверхонь – дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо після проведення занять у кінці робочого дня. Такі заходи також потребують додаткових витрат.

Слід зазначити, що за даними Держказначейства, станом на 30 липня 2020 року з місцевих бюджетів на придбання товарів та послуг для боротьби з COVID-19 вже здійснено платежів на суму 2,8 млрд грн. В той же час, з Держбюджету на ці цілі спрямовано 1,7 млрд грн, при сформованому Державному фонді в обсязі 66 млрд грн.

Асоціація міст України вважає, що стійке функціонування об’єктів освіти, створення безпечних умов перебування дітей та працівників в закладах освіти не може залежати від спроможності окремого місцевого бюджету. Забезпечення всіх шкіл засобами індивідуального захисту та антисептичними засобами необхідно здійснювати виключно шляхом централізованих закупівель. Адже в такому випадку можна буде розраховувати на якість, безпечність, перевірку сертифікатів, закупівлю товарів за нижчими оптовими цінами.

З метою запобігання виникненню та поширенню COVID-19 в закладах освіти АМУ звернулася до Уряду з проханням виділити кошти з Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19 на першочергове придбання засобів індивідуального захисту та антисептичних засобів для захисту школярів, педагогічних та непедагогічних працівників.

Лист АМУ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора