МІСЦЕВІ ВИБОРИ 2020: СКІЛЬКИ БЮЛЕТЕНІВ ОТРИМАЮТЬ УКРАЇНЦІ?

Дата: 23.08.2020 09:49
Кількість переглядів: 186

Громадянська мережа ОПОРА відповідала на найпоширеніші запитання про новий бюлетень на місцевих виборах: https://decentralization.gov.ua/news/12692

?Як розібратися з цими новими бюлетенями? Що ще треба ставити окрім галочки чи хрестика, і де саме?

?Чи всі виборці в країні зіштовхнуться з новими бюлетенями?

?Скільки в мене буде бюлетенів, якщо я проживаю в маленькому селі? Чи всі ці бюлетені будуть однакові?

?Скільки бюлетенів мені видадуть, якщо я проживаю у місті?

?Чи у різних населених пунктах в бюлетенях будуть однакові кандидати?

?Бюлетені традиційно будуть довжелезні, що їх навіть неможливо прочитати буде до кінця швидко? Особливо з урахуванням, що від кожної партії ще буде й список кандидатів на вибір тепер?

?Голосування буде визнано недійсним, бо ніхто не розбереться, як голосувати - буде дуже багато випадково зіпсованих бюлетенів.

?Ці трафарети дуже небезпечні! 2 і 5 дуже легко переправити на 8. Як бути впевненим, що, наприклад, члени виборчої комісії під час підрахунку не домалюють рисочок, яких бракує, щоб отримати “потрібну” цифру?

?Навіщо взагалі так ускладнювати життя виборцям з цими трафаретами? Для чого треба ці відкриті списки? Що це взагалі таке?

?А як з цими бюлетенями мають голосувати слабозорі та незрячі люди чи ті, хто має тремор рук?! Неможливо ж буде заповнити бюлетень для них без сторонньої допомоги! Чому ця нова форма настільники не інклюзивна?