A A A K K K
для людей із порушенням зору
Ржищівська міська територіальна громада
Київська область, Обухівський район

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ВАКЦИНИ ВІД COVID-19: CoronaVac/Sinovac Biotech

Дата: 14.09.2021 16:23
Кількість переглядів: 580

CoronaVac — це інактивована вакцина, яка містить у своєму складі неактивний, «знешкоджений» вірус. Організм реагує на нього та виробляє імунітет.

CoronaVac – стара-добра інактивована вакцина. Якщо вас лякають нові РНК- і ДНК-технології, то такий тип щеплення перевірений більш як сторічною історією. Перші інактивовані бактеріальні вакцини винайшли колеги Луї Пастера – Шарль Шамберлан та Еміль Ру – ще в 1887 році. Звична нам сезонна вакцина від грипу – також інактивована.

1 червня 2021 року Всесвітня організація охорони здоров’я схвалила її для екстреного застосування. Ефективна до так званих британського та бразильського штамів. Повна вакцинація CoronaVac містить дві дози з інтервалом в 14–28 днів. Вакцину легко зберігати. Вона випускається в однодозних флаконах. Температура зберігання +2 – +8?, препарат не вимагає особливих умов холодового ланцюга. Термін придатності – 24 місяці.

Побічні реакції від CoronaVac такі самі, як і від інших вакцин. Це біль, почервоніння і набряк у місці ін’єкції, підвищення температури, головний біль, втома. Обмеженням для вакцинації є попередній досвід анафілактичних реакцій на будь-який компонент вакцини, важкі алергічні реакції, серйозні хронічні захворювання та температура понад 38,5 градуса.

Вакцинація, рутинна дитяча чи викликана необхідністю на фоні пандемії, завжди бентежить. Хто ж любить уколи, та ще й з можливою реакцією імунної системи у вигляді температури? Тому, звичайно, нам би хотілось мати ідеальну вакцину, яка б повністю захищала на все життя від всіх варіантів вірусу і вводилась один раз. На жаль, це неможливо. І не лише в контексті коронавірусу.

Вакцини формують тривалий імунітет і захищають від симптомів хвороби. Але від самої можливості інфікуватись вакцина не захищає (саме тому так важливо носити маски в людних місцях навіть після вакцинації). Якщо вірус потрапить в організм людини і знайде необхідні йому рецептори, щоб проникнути в клітину, зараження відбудеться. Але присутні у вакцинованої людини антитіла, по-перше, нейтралізують частину вірусних часток до контакту з клітиною-мішенню, а спеціальні Т-лімфоцити знищать уже інфіковані клітини. Саме це не дасть інфекції поширитись і викликати важкі симптоми й ускладнення від хвороби.

Варто пам’ятати, що жодна вакцина від COVID-19 не захищає від проявів хвороби на 100%. Але всі вакцини, зокрема CoronaVac, запобігають розвитку ускладнень, госпіталізації, ШВЛ чи, в найгіршому випадку, смерті. І це найважливіше.

Допоможіть своїм близьким записатися на щеплення проти COVID-19 та вакцинуйтесь самі.

Телефони КНП "Ржищівський міський центр ПМСД"

(04573) 2-12-04, 093 345 64 59.

БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ ТА СВОЇХ РІДНИХ!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора