A A A K K K
для людей із порушенням зору
Ржищівська міська територіальна громада
Київська область, Обухівський район

Пенсійний фонд України інформує

Дата: 26.10.2021 13:32
Кількість переглядів: 399

Переваги виплати пенсії через банківські установи
Виплата пенсій через банківські установи має ряд переваг як для пенсіонерів так і для пенсійної системи в цілому, а саме: зарахування коштів на пенсійні рахунки відбувається не пізніше наступного банківського дня після проведення фінансування. Тобто, виплата пенсій через банки значно скорочує термін обігу коштів на виплату пенсій і грошової допомоги, спрощує облік і контроль їх руху та зменшує витрати Фонду.

 

Обслуговування в банках з виплати пенсій має ряд переваг для пенсіонерів:

- пенсіонер, відкривши пенсійний рахунок, може одержати пенсію в будь-який зручний для нього час у відділенні банку або через банкомат;

- зняти з поточного пенсійного рахунку як усю зараховану суму, так і її частину, а на залишок коштів банк нараховуватиме відповідні відсотки (таким чином, у кожного пенсіонера з’являється можливість одержати невеликий додатковий дохід),

-  надається можливість сплатити за комунальні послуги тощо.

Здійснення виплати пенсій через банківські платіжні картки не тільки відкриває для літньої людини нові можливості щодо комплексного обслуговування, але й економить її вільний час: тепер не потрібно стояти в черзі в касі банку для отримання пенсій та грошової допомоги, можна скористатись мережею банкоматів.

У разі переїзду, від'їзду на лікування або відпочинок тепер не виникає необхідності брати з собою значну суму коштів готівкою. Картковий рахунок дасть можливість отримати гроші через мережу банкоматів або в будь-якому відділенні уповноваженого банку на території України.

Установи банків не тільки забезпечують видачу належних одержувачу виплат у зручний саме для нього час, але й сприяють процесу накопичення пенсіонерами коштів, оскільки залежно від тривалості зберігання їх на поточному рахунку збільшується сума нарахованих відсотків.

Яким чином страхувальнику дізнатися, що його працівнику сформовано Е-лікарняний? Де знайти інформацію про Е-лікарняний в кабінеті страхувальника?

Вхід до кабінету страхувальника на вебпорталі Пенсійного фонду України (portal.pfu.gov.ua) надається при аутентифікації юридичної особи або фізичної особи-підприємця за кваліфікованим електронним підписом (КЕП): керівника, головного бухгалтера, електронною печаткою.

Для входу в режим перегляду даних страхувальника реалізовано пункт головного меню особистого кабінету «Налаштування-Профіль користувача» або посилання на назві страхувальника.

Страхувальнику первинно (пункт меню особистого кабінету страхувальника «Листки непрацездатності») надається можливість визначення параметрів пошуку переліку листків непрацездатності та за результатами пошуку надається для перегляду інформація по листках непрацездатності застрахованих осіб, які працюють у страхувальника за трудовою книжкою (в звіті проставлено позначку – ознака трудової книжки «1»), з таким переліком атрибутів:

  • номер е-лікарняного;
  • дата відкриття;
  • дата закриття;
  • РНОКПП працівника (ЗО);
  • ПІБ працівника (ЗО).

Страхувальнику також надається можливість перегляду, формування та друку заяв-розрахунків по листках непрацездатності (пункт меню особистого кабінету страхувальника «Заяви-розрахунки»).

Чи потрібно застрахованій особі або страхувальнику роздруковувати е-лікарняний з кабінету страхувальника? Ні, уся інформація передається автоматично з електронної системи охорони здоров’я до Пенсійного фонду, засобами вебпорталу застрахованій особі й роботодавцю, заявка до Фонду соціального страхування також формується автоматично.

Користуйтесь сучасними сервісами Пенсійного фонду України та будьте здорові!

 

Легальна трудова зайнятість – це основа соціальної захищеності населення.

Працюючи легально і отримуючи зарплату, кожен зможе захистити себе. Наймаючись на роботу, подумайте про своє майбутнє! Перевагами легальної зайнятості є:

  • гарантована виплата заробітної плати. Якщо ви працюєте офіційно, то можете бути впевнені, що заробітна плата буде виплачена;
  • відпустка. Якщо ви працюєте офіційно, то можете розраховувати на щорічну оплачувану відпустку строком не менш як 24 календарні дні;
  • лікарняні. Якщо раптом ви захворіли, то офіційні трудові відносини стануть гарантом того, що ви можете взяти лікарняний та отримати компенсацію за його період.
  • пенсія. Із заробітної плати, яку ви отримуєте офіційно, вираховується внесок, який гарантує вам грошове забезпечення при досягненні пенсійного віку. Розмір пенсії пропорційно залежить від офіційної заробітної плати.
  • допомога по безробіттю. Якщо ви працювали офіційно і втратили роботу, перелік послуг Служби зайнятості для вас розширюється у декілька разів.

Не піддавайтеся на переваги тимчасових зручностей! Адже пообіцявши заробітну плату в “конверті”, як і роботу без оформлення трудового договору, роботодавець не бере на себе ніяких зобов’язань, а навпаки, може не виплатити заробітну плату взагалі.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора