Запобігання та протидія домашньому насильству, торгівлі людьми та дискримінації за ознакою статі

Як система безоплатної правничої допомоги допомагає постраждалим від домашнього насильства

Від початку 2023 року система безоплатної правничої допомоги понад 1,5 тис. разів надавала допомогу зі зверненням до суду людям, які постраждали від домашнього насильства чи насильства за ознакою статі. У понад 1,4 тис. випадків така допомога надавалася  жінкам, у майже 120 випадках – чоловікам).

12:00:08 05.12.2023

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».  Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. У світі постійно відбуваються війни, напади, дискримінація, приниження. Але коли насильство чиниться поруч із нами ми можемо й повинні зупинити його. Саме тому щорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства».

19:41:33 21.11.2023

Діє цілодобова гаряча лінія для надання допомоги постраждалим від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статті

Служба у справах дітей та сім’ї виконавчого комітету Ржищівської міської ради Київської області повідомляє, що службою у справах дітей та сім’ї Київської обласної державної адміністрації (Київської військової державної адміністрації) укладено меморандум про співпрацю з Міжнародним благодійним фондом «АІСМ Україна», який спрямовує свою діяльність на допомогу постраждалим від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статті шляхом надання прихистку.

14:56:19 30.10.2023

Торгівля людьми: пильнуй, помічай, реагуй

На сайті SafeWoman ви знайдете правила та алгоритми дій, що допоможуть вам убезпечитися та захистити своє життя (інформаційна кампанія, розроблена за ініціативи Урядової Уповноваженої з гендерної політики та Міністерства соціальної політики України, за підтримки проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), що фінансується Урядом Канади та впроваджується Alinea International).

09:36:44 28.07.2023

Посібник з безпечного працевлаштування

Громадською спілкою "А21 Україна" – міжнародною громадською організацією, яка протягом 12 років займається протидією торгівлі людьми по всьому світу, розроблено брошуру «Посібник з безпечного працевлаштування», в якій пояснюють, що таке торгівля людьми, сексуальна чи трудова експлуатація, де найчастіше можна з цим зіштовхнутися та хто насамперед перебуває в зоні ризику, як розпізнати ознаки ситуації торгівлі людьми тощо.

13:21:28 27.02.2023

Ґендерно зумовлене насильство - крайній вияв дискримінації за ознакою статі, жертвами якого найчастіше стають жінки

Ґендерно зумовлене насильство - це насильство, яке вчиняється до осіб через їхню стать або стосується переважно осіб певної статі. Це крайній вияв дискримінації за ознакою статі, жертвами якого найчастіше стають жінки.

10:03:35 04.01.2023

Торгівля людьми – порушення основоположних прав і свобод людини і громадянина!

Торгівля людьми — здійснення незаконної угоди, обʼєктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

10:19:54 03.01.2023