A A A K K K
для людей із порушенням зору
Ржищівська міська територіальна громада
Київська область, Обухівський район

Пенсійний фонд України інформує

Дата: 15.11.2021 09:57
Кількість переглядів: 373

 Про перерахунки пенсій у 2021 році.

Фото без опису

  Запитання-відповіді: електронна трудова книжка.

Фото без опису1. Який вигляд має електронна трудова книжка та на якому ресурсі її шукати?

Електронна трудова книжка – це цифровий аналог паперової трудової книжки. У ній відображається уся наявна інформація про набутий стаж, записи про прийняття на роботу, переведення, звільнення тощо.

Відомості про трудову діяльність працівника зберігаються в складі персональної облікової картки застрахованої особи у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування протягом строку, передбаченого частиною четвертою статті 20 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

Переглянути наявну інформацію про себе, зокрема про страховий стаж, можна на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua/) в своєму особистому кабінеті.

 

2. Чи може існувати одночасно паперова та електронна трудова книжка?

Після оцифрування оригінал паперової трудової книжки передається на зберігання працівнику. Якщо працівник виявить бажання, то в паперову трудову книжку і надалі роботодавець буде зобов’язаний вносити записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення тощо паралельно з електронним варіантом трудової книжки.

 

3. Яку інформацію можна переглянути в особистому кабінеті?

В особистому кабінеті застрахованої особи на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України надано можливість перегляду даних особи з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Для користувачів, які визначені в системах Пенсійного фонду України як фізичні особи, при вході за КЕП (кваліфікованим електронним підписом) надаються всі дані, включаючи персоніфіковані (ПІБ, дата народження, стать, дані паспорта), дані про заробітну плату, страховий стаж, пенсію (для пенсіонерів), електронну трудову книжку, дані щодо періодів тимчасової втрати працездатності, документи особи, надіслані запити і звернення та інформація щодо їх опрацювання та ін.

Під час входу за логіном та паролем (без КЕП) для перегляду надаються деперсоналізовані дані.

 

4. Які дані можна подивитися страхувальнику?

Після реєстрації в кабінеті страхувальника для роботодавця у розділі “Страхувальникам” відкриваються можливості для:

-перегляду звітних відомостей страхувальника;

-запиту на підготовку паперових документів;

-надсилання звернення (питань, пропозицій, скарг, клопотань);

-отримання даних страхувальника з Єдиного реєстру страхувальників;

-перегляду всіх своїх звернень до органів Пенсійного фонду України;

-надсилання запиту на отримання електронних документів;

-отримання даних з Електронного реєстру листків непрацездатності співробітників.

 

5. До електронної трудової книжки має доступ лише роботодавець? Чи може працівник контролювати, як вносить роботодавець до неї записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі?

В особистому кабінеті застрахованої особи на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України застрахованій особі надано можливість переглядати інформацію, наявну в електронній трудовій книжці.

 

 Запитання – відповіді: електронні лікарняні.

Фото без описуЗ червня 2021 року на базі реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування створено Електронний реєстр листків непрацездатності.

На найбільш актуальні питання відповідають фахівці Пенсійного фонду України.

Питання: Що робити, якщо електронний листок непрацездатності не сформовано внаслідок відсутності на дату початку періоду непрацездатності у реєстрі застрахованих осіб інформації про трудові відносини?

Відповідь: Якщо особа, щодо якої створено медичний висновок про тимчасову непрацездатність, офіційно працевлаштована, необхідно виконати наступні кроки:

Крок 1 – в кабінеті застрахованої особи на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України перевірити наявність даних про трудові відносини – нараховану заробітну плату (пункт «Моя заробітна плата» – Заробітна плата/дохід (по страхувальниках)) або звернутися до роботодавця для перевірки в особистому кабінеті страхувальника на вебпорталі електронних послуг Фонду даних про трудові відносини.

Крок 2 – якщо даних про трудові відносини немає або вони недостовірні:

1. страхувальнику необхідно надати звіт за формою Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску,

2. якщо особа тільки прийнята на роботу, необхідно подати повідомлення про прийняття працівника на роботу,

3. у разі недостовірності даних страхувальнику необхідно подати уточнюючий звіт з достовірними даними.

Крок 3 – За результатами дій відповідно до кроку 2 перевірити в особистому кабінеті застрахованої особи та /або страхувальника на вебпорталі електронних послуг Фонду коректність відображення даних про трудові відносини, поданих страхувальником.

Крок 4 – У разі коректного відображення даних про працевлаштування звернутись до лікаря з проханням повторно відправити медичний висновок про тимчасову непрацездатність до Електронного реєстру листів непрацездатності.

 

Фото4

 

Про переваги виплати пенсій через банківські установи.

Виплата пенсії через банківські установи має ряд переваг як для пенсіонерів так і для пенсійної системи в цілому, а саме:

- зарахування коштів на пенсійні рахунки відбувається не пізніше наступного банківського дня після проведення фінансування;

- пенсіонер, відкривши пенсійний рахунок, може одержати пенсію в будь який зручний для нього час через мережу банкоматів або в будь якому відділенні уповноваженого банку на всій території України;

- з поточного пенсійного рахунку можна зняти як усю зараховану суму, так і її частину, а на залишок коштів банк нарахує відповідні відсотки, і таким чином, у кожного пенсіонера з’являється можливість одержати невеликий додатковий дохід;

- за допомогою банківської платіжної картки можна сплатити за комунальні послуги, купити ліки та розрахуватися за товари в магазинах, тощо;

- відкриття і обслуговування пенсійних рахунків – безкоштовне;

- у разі від’їзду на лікування або відпочинок не виникає необхідність брати з собою значну суму коштів готівкою.

- вигідно отримувати пенсію через банк працюючим пенсіонерам, оскільки більшість з них отримують заробітну плату саме через банківську установу.

Банківські установи цікаві ще й тим, що тут можна не тільки зберігати кошти, а й примножувати їх, відкривши «пенсійний депозит».

Депозити для пенсіонерів, як правило, відрізняються від звичайних депозитів та мають певні переваги:

- по вкладу діє більш вигідна процентна ставка;

- максимально зручні умови для користування депозитом (поповнення, часткове зняття, розірвання довгострокового договору);

- мінімальний внесок на депозит.

Здійснення виплати пенсій через банківські платіжні картки не тільки відкриває для літньої людини нові можливості щодо комплексного обслуговування, але й економить її вільний час.

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора