Ткаченко Володимир Миколайович

Командир відділення Володимир Ткаченко
врятував своїх бойових побратимів від оточення ціною власного життя…

ТКАЧЕНКО
Володимир Миколайович

(14.03.1996 – 08.02.2024)

Володимир народився у мальовничому селі Хорли, що на Херсонщині. Неодноразово хлопець приїздив до рідних на Ржищівщину. І цей край прийняв його, як свого. А юнак щиро полюбив ці красиві придніпровські простори. З самого малку його чутлива душа наповнювалася любов’ю до рідного краю та гордістю за причетність до великого українського народу. Після закінчення школи хлопець продовжив навчання у коледжі. А потім його чекала строкова служба, період якої випав на тяжкі роки боротьби з рашистами за східні регіони України.

І Володимир стає на захист рідної землі. З 2017-го року він самовіддано боровся з ворогом у зоні ООС. Повномасштабне вторгнення ворога на територію України принесло на його рідну Херсонщину тяжкі окупаційні випробування. І тоді Володимир продовжив свою боротьбу, вже будучи у підпіллі. А коли залишатися на місці стало небезпечно, пробрався на вільну від ворогів територію і відразу вступив до лав Збройних Сил України. Згодом, після короткого навчання, він поповнив ряди Третьої штурмової бригади з позивним «Качан», ставши на захист рідної землі на Донеччині.

Того зимового дня 2024-го йшов тяжкий бій за Авдіївку. Будучи тяжко пораненим, командир відділення Володимир Ткаченко відстрілювався до останнього подиху, прикриваючи відхід своєї групи. І група вийшла… У серці кожного з побратимів навіки залишилася жити світла пам’ять про свого мужнього командира, який ціною власного життя врятував їх від оточення. Нині прах відважного Героя Володимира Миколайовича Ткаченка покоїться на Алеї Слави Лук’янівського кладовища у Києві. За мужність і відвагу його відзначено рядом нагород.

ГЕРОЯМ УКРАЇНИ – ВІЧНА СЛАВА!