Гаєр Микола Миколайович

Ти далеко. Вже десь в висоті.
Добрим воїном будеш у Бога.
Вічна слава, чоловіче, тобі!
Жаль, коротка життєва дорога.

ГАЄР
Микола Миколайович

(22.08.1979 – 21.03.2024)

22 серпня 1978 року  в мальовничому куточку України, де Дніпро-Славута могутньо несе свої води аж ген до обрію, побачив цей світ майбутній мужній захисник.

Ржищів… Саме тут пройшли його дитячі та юнацькі роки. На цих овіяних славою придніпровських просторах Микола зростав, дорослішав і вчився любити рідну землю. Змужнівши, працював, будував плани на майбутнє, завзято і цілеспрямовано втілював їх у життя.

З 1986 по 1991 рік навчався в Ржищівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів. З 1994 по 1997 рік здобував освіту в Ржищівському професійно-технічному училищі за спеціальністю "Маляр будівельний, лицювальник-плиточник, штукатур". З 2016 по 2019 рік був студентом Ржищівського індустріально-педагогічного технікуму, здобув кваліфікацію «Майстер виробничого навчання, технік-будівельник".

Коли пекучим болем та гірким смутком на рідну землю увірвалася війна, Микола, не вагаючись ні на мить, вступив у лави Збройних Сил України. І вже у січні 2023-го головний сержант-командир відділення кулеметного взводу механізованого батальйону однієї з військових частин Збройних Сил України Микола Гаєр (з позивним «Рибак») бив ворога у найгарячіших точках фронту. Показав себе хоробрим, мужнім, сміливим військовим, був нагороджений відзнакою «Залізний хрест» та отримав посвідчення учасника бойових дій.

На превеликий жаль, виконуючи бойове завдання на Харківщині, Герой загинув. 6 квітня Ржищівська міська територіальна громада схилила голови у жалобі за загиблим захисником, у якого попереду могло бути довге і щасливе життя… Не судилося. Героя України з великими почестями провели земляки в останню дорогу і поховали в рідному місті Ржищів. Гіркотою і болем був сповнений цей день для всіх мешканців громади, а насамперед  для рідних, близьких, друзів, знайомих, однокласників, побратимів.

Мужній герою, ти охороняв наш спокій, наш сон, ти охороняв наші світанки і блакитне небо, ти захищав кожного з нас, ти захищав вільну Україну. Ти – янгол-воїн, який з небес буде продовжувати оберігати нас. Ти назавжди у пам’яті всіх, хто тебе знав. Ти навічно залишишся незламним героєм, відданим сином своєї родини, безстрашним воїном своєї України!

ГЕРОЯМ УКРАЇНИ – ВІЧНА СЛАВА!