Ржищівська міська територіальна громада
Київська область, Обухівський район

Актуальна інформація

Хто такий викривач корупції та як отримати цей статус?

У жовтні український інститут викривання отримав потужний імпульс для подальшого розвитку: вперше в історії країни викривачі корупції отримали винагороди. Загалом статус викривача на сьогодні мають 72 особи, а до Єдиного порталу повідомлень викривачів надійшло понад 4,1 тис. повідомлень. Про готовність українців до викривальної поведінки свідчать також дані соціології. Опитування «Стан корупції в Україні 2023: сприйняття, досвід, ставлення» (https://is.gd/fFKyGQ) продемонструвало, що рівень суспільного схвалення громадян, які повідомляють про корупцію до уповноважених органів, збільшився з 71% у 2021 році до 81% у 2023 році . Чи дорівнює повідомлення про корупцію викриванню? Розглянемо детально. Хто такий викривач Закон України «Про запобігання корупції» передбачає такі основні вимоги:

14:05:27 21.03.2025

Конфіденційне та анонімне повідомлення про корупцію: у чому різниця?

Захист персональної інформації є важливою гарантією дотримання прав викривачів. Повідомити про корупцію можна анонімно або вказавши свої дані з дотриманням конфіденційності. Поняття анонімності та конфіденційності мають важливі відмінності, які слід враховувати кожному, хто хоче здійснити повідомлення. Конфіденційність викривача полягає в забороні розголошувати інформації про особу викривача, його близьких осіб або інших даних, які можуть їх ідентифікувати. Організація, до якої звернувся викривач з повідомленням про корупцію, зобов’язана забезпечити конфіденційність зазначених даних.  

14:12:23 18.03.2025

Про декларування

Гаряча пора декларування на піку своєї актуальності. З 01 січня по 31 березня триває кампанія декларування публічних службовців за 2024 рік. Прошу з належною відповідальність поставитись до даного заходу та вчасно подати декларацію. Детальніше.

09:10:05 26.02.2025

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора