Нарада « Детінізація відносин у сфері зайнятості»

Дата: 30.01.2020 18:06

Фото без опису

На виконання доручення Прем’єр-Міністра України від 22.01.2020 року №2313/0/1-20 проводяться заходи роз’яснювального характеру щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин у сфері торгівлі, тимчасового розміщення та організації харчування.

Враховуючи те, що роль Державної служби зайнятості в процесах легалізації робочих місць спрямована на створення сприятливих умов для детінізації заробітної плати та забезпечення соціальної захищеності  працівників, в  місті та селах, що приєдналися до Ржищівської МОТГ, постійно проводяться інформаційно-роз’яснювальні заходи для населення та роботодавців із зазначеної тематики.

29 січня в Ржищівській міській філії Київського обласного центру зайнятості було проведено нараду з підприємцями міста, які здійснюють свою діяльність у цих сферах.У нараді взяли участь:  директор міської філії Богдан Пащенко, заступник директора – начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню Олена Коваль, консультант роботодавців Надія Кавратка, інспектор з праці міського Управління соціального захисту населення- Валентина Наумчук, начальник відділу з питань економіки, промисловості, транспорту, зв’язку та комунальної власності Інна Кошеленко, головний спеціаліст відділу обслуговування громадян Кагарлицького управління Пенсійного фонду України Олена Кокодей та та підприємці міста.

Звертаючись до присутніх, Богдан Пащенко, Інна Кошеленко та Валентина Наумчук наголосили, що без легалізації зайнятості не буде прогресу в країні. Відповідно до статистичних даних: тільки 62, 3% працюючих отримують офіційну заробітну плату,16, 6% -отримують винагороду в конвертах, 20, 7% - працюють без оформлення.

Легалізація заробітної плати актуальна з багатьох причин:

-збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів, в тому числі, до Пенсійного фонду України;

-соціальні гарантії для найманих працівників, розмір яких залежить від тривалості страхового стажу.

Також була надана інформація про розміри фінансових санкцій, які накладає інспектор Держпраці у разі допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору.

Підприємці міста отримали вичерпні відповіді на свої питання, щодо легалізації працівників, які працюють неповний робочий день, компенсації єдиного соціального внеску в разі працевлаштування працівників квотної категорії на нові робочі місця.

Нарада пройшла в теплій робочій атмосфері.