Інформація про заміну посвідчень І категорії, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Дата: 10.02.2020 16:14

Фото без опису
Управління соціального захисту населення Ржищівської  міської ради повідомляє, що згідно пункту 3  статті 65 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок  Чорнобильської катастрофи» № 797- ХІІ від 28.02.91, в редакції  Закону від 01.07.92 № 2532-12, посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» та  «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи»  є документами, що підтверджують статус громадян, які постраждали внаслідок  Чорнобильської катастрофи,  та надають право на користування пільгами, встановленими цим Законом.

Пунктом 3 постанови КМУ від 11.07.2018 р. № 551 «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали  внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян» , зі змінами внесеними Постановою КМУ №1172 від 27.12.2018 установлено, що посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ( категорії 2 та 3),  особи, яка потерпіла  внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 2), потерпілого від Чорнобильської катастрофи (категорія 3), потерпілого від Чорнобильської катастрофи (серія Г), дитини, яка потерпіла  від Чорнобильської катастрофи (серія Д), дружини (чоловіка), опікуна дітей померлого громадянина  із числа ( ліквідаторів, потерпілих) , смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою, видані за зразками, затвердженими постановами Кабінету Міністрів України від 25 серпня 1992 року № 501 «Про порядок  видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», від 20 січня 1997 року № 51 «Про затвердження Порядку  видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та від 21 серпня  2001 року № 1105 « Про внесення змін  до постанови Кабінету Міністрів України від 20 січня  1997 року № 51», котрі не визнані не дійсними та такими, що видані  безпідставно, що підлягають заміні відповідно до вимог постанови КМУ від 11.07.2018 р. № 551 «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян» -  є дійсними  до заміни їх  в установленому порядку  та відповідно підтверджують статус громадян, які постраждали  внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надають право на користування  пільгами, встановленими  Законом України «Про статус і соціальний захист  громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Начальник УСЗН                                                         Н.В. Плоска