У РЖИЩЕВІ ВШАНУВАЛИ ПАМ'ЯТЬ ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ

Дата: 11.03.2020 14:35

Фото без опису
10 березня 2020 року в день пам’яті Т.Г.Шевченка керівництво, молодь та громада міста Ржищів зібралися біля пам'ятника Великому Кобзареві, щоб віддати шану його світлій пам'яті.

В ході мітингу виступили радник міського голови Ірина Петровська, яка наголосила на актуальності поезій Тараса Шевченка, адже у його словах немає терміну придатності, і написані півтора століття тому рядки поетових балад і сьогодні, і завтра, і через тисячу літ будитимуть високі почуття і глибокі роздуми у нас, його нащадків, утверджуючи людське, вічне, боже.

Студенти Ржищівського гуманітарного коледжу Саражинський Артем та Левченко Вікторія прочитали твори Тараса Шевченка, а ансамбль бандуристів Ржищівської дитячої музичної школи, клас викладача Людмили Криштопи, виконали пісні на слова Тараса Шевченка.

Відбулась церемонія покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченка. Далі присутніх запросили до Ржищівського музею образотворчого мистецтва ім.Івана-Валентина Задорожного на міський огляд-конкурс читців поезій Т.Г.Шевченка «Вінок Шевченкові сплітаємо із віршів, засновниками та організаторами якого є відділ культури і туризму виконавчого комітету Ржищівської міської ради Київської області.

Свято поезії відкрили учні та викладачі Ржищівської дитячої музичної школи, вони подарували концерт класичної музики, а саме скрипки і фортепіано.

До складу журі були запрошені:

Надія Вегера-Предченко, поетеса, науковий працівник краєзнавчого музею с.Пріцьки;

Світлана Бусленко, поетеса, викладач образотворчого мистецтва Ржищівського гуманітарного коледжу;

Олена Полковніченко, головний спеціаліст відділу культури і туризму;

Людмила Тріщун, завідувач методичного кабінету відділу освіти;

Олена Пасека, начальник відділу культури і туризму.

Учасники конкурсу:

-Артем Пухтій (6 років)учень дошкільного навчального закладус.Пиї;

-Альона Шелест (8 років) учениця ПівецькоїЗОШ І – ІІ ступенів філії ОЗО «Ржищівський ліцей «Лідер» с.Півці, керівник Наталія Грищенко;

- Ольга Данько (13 років) учениця 7 класу Півецької ЗОШ І – ІІ ступенів філії ОЗО «Ржищівський ліцей «Лідер», керівник Тетяна Крамаренко;

- Костянтин Мельников (6 років), учень Півецької ЗОШ І – ІІ ступенів філії ОЗО «Ржищівський ліцей «Лідер», керівник –Софія Мороз;

- Анастасiя Кубiцька (13 років), учениця 7 класу Балико-Щучинської ЗОШ І-ІІ ступенів,с. Балико-Щучинка, жанр «співана поезія, керівник Людмила Тріщук;

- Олександра Наконечна (14 років),учениця 8 класу Балико-Щучинської ЗОШ І-ІІ ступенів с. Балико-Щучинка , керівник Світлана Войтенко;

- Мирослава Томчук (13 років), учениця 7 класу ПівецькоїЗОШ І – ІІ ступенів філії ОЗО «Ржищівський ліцей «Лідер», керівник Тетяна Крамаренко;

- АлінаКупчук (13 років), учениця ОЗО «Ржищівська гімназія «Гармонія», керівник Світлана Войтенко;

- Дарина Пархомець (14 років) ОЗО «Ржищівська гімназія «Гармонія», керівник Інна Ільїна;

- Даніїл Маламан (8 років) ОЗО «Ржищівський ліцей «Лідер», керівник Наталія Кульбачна;

- Моніка Давтян (15 років) ОЗО «Ржищівський ліцей «Лідер», керівник Наталія Манушкіна;

- Вікторія Маценко (13 років),ОЗО «Ржищівський ліцей «Лідер»;

-Вікторія Левченко (16 років), студентка Ржищівського гуманітарного коледжу;

- Марія Теплюк (17 років), студентка Ржищівського гуманітарного коледжу, керівник Тетяна Терещенко;

- Артем Саражинський (16 років), студент Ржищівського гуманітарного коледжу, керівник Тетяна Терещенко;

- Назар Тригуб (9 років), учень ОЗО «Ржищівська гімназія «Гармонія».

Під час підрахунку балів, Людмила Леляк, головний спеціаліст відділу культури і туризму, прочитала поезії Тараса Шевченка та Ліни Костенко. Дар`я Мустеца, зберігач фонду Ржищівського музею ім.Івана-Валентина Задорожного провела з конкурсантами вікторину про Шевченка.

За результатами конкурсу дипломи отримали:

у 1 віковій категорії:

1 місце – Даніїл Маламан;

2 місце – Альона Шелест;

3 місце – Артем Пухтій;

у 2 віковій категорії:

1 місце – Вікторія Левченко;

2 місце - Моніка Давтян;

2 місце - Артем Саражинський;

3 місце - Дарина Пархомець;

3 місце –Марія Теплюк;

3 місце – Аліна Купчук

В номінації «співана поезія» диплом отримала – Анастасiя Кубiцька.

ІНФО: Відділ культури і туризму