Ржищівська міська територіальна громада
Київська область, Обухівський район

Верховна Рада України певною мірою врахувала пропозиції Асоціації міст України до законопроєкту 3275, однак, на жаль, більша частина пропозицій не була взята до уваги

Дата: 01.04.2020 13:19
Кількість переглядів: 908

Фото без опису
30 березня Верховна Рада України на позачерговому засіданні прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)" (законопроєкт №3275).

 Закон, зокрема, передбачає внесення змін до Податкового кодексу України. Так, уточнюються положення норм, якими органи місцевого самоврядування були позбавлені надходжень  до своїх бюджетів плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за березень та квітень 2020 року.

 

Прийнятим Законом передбачено:

  • платники не сплачують ці податки лише за один місяць – березень
  • платежі за квітень мають бути сплачені до 30 червня.

Завдяки цьому будуть зменшені наполовину очікувані втрати місцевих бюджетів.

Також у цьому Законі схвалено норму, якою органам місцевого самоврядування у 2020 році надано право внесення змін до прийнятих рішень про встановлення місцевих податків та зборів в частині зменшення ставок лише єдиного податку без застосування певних норм Податкового кодексу України, Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Закону України «Про доступ до публічної інформації», Закону України «Про державну допомогу суб'єктам господарювання».

 

Нагадаємо, АМУ пропонувала дозволити органам місцевого самоврядування без обмежень по термінам (що встановлені чинним законодавством) приймати рішення, вносити зміни до вже прийнятих рішень, встановлювати пільги по усіх місцевих податках та зборах.

 

«Місцеві бюджети матимуть некомпенсовані втрати через рішення, прийняті державою, і це є прямим порушенням прав місцевого самоврядування», - наголошують в Асоціації міст України.

Цим Законом, зокрема, вносяться зміни й до Перехідних та Прикінцевих положень Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". Зміни передбачають можливість організації та проведення у виняткових випадках дистанційних засідань колегіальних органів місцевого самоврядування.

 

Асоціація міст України навіть у цей складний період спрямовує всі зусилля на захист інтересів громад. І результат є:

-    зменшені наполовину очікувані втрати місцевих бюджетів;

-    враховані пропозиції АМУ законодавчих змін щодо дистанційного проведення засідань місцевих рад (читати більше);

-   розроблені АМУ  Методичні рекомендації з організації роботи колегіальних органів  місцевого самоврядування щодо проведення дистанційних засідань.

 

 Більше інформації можна отримати перейшовши на сайт АМУ:
 
https://www.auc.org.ua/novyna/parlament-vrahuvav-deyaki-propozyciyi-amu-u-zminah-do-podatkovogo-kodeksu

https://www.auc.org.ua/novyna/novyy-zakon-unormovuye-dystanciyni-zasidannya-kolegialnyh-organiv-miscevogo-samovryaduvannya

 

 
--

З  повагою та побажанням міцного здоров'я

 
Виконавча дирекція Київського регіонального відділення 
Асоціації міст України

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора