НАРОДНА МАЙСТРИНЯ З БАЛИКО-ЩУЧИНКИ ЛІДІЯ ТАРАН

Дата: 05.04.2020 14:25

Таран Лiдiя Ананiiвна народилася 15 квiтня 1949 року в с.Балико-Щучинка. Освiта середня спецiальна, закiнчила Ржищiвський будiвельний технiкум.Жила близько бiля Днiпра.Батько помер , коли Лiдii Ананiiвнi було 8 рокiв.Мама працювала важко, на фермi.А все свое дитинство i свiй вiльний час Лiдiя Ананiiвна провела з своею бабусею Параскою Карпiвною 1901 року народження. Бабуся Лiдii Ананiiвни знала дуже багато обрядiв, молитов ( пiшки двiчi ходила до Киева у Лавру на Прощу ).Багато знала лiкарських трав: що i вiд чого.Все це Лiдiя Ананiiвна перейняла вiд бабусi.А весiльний костюм бабусi зберiгся до цього часу ( корсет, вишита сорочка мотанкою i  добре намисто з дукача ). Замiж бабуся йшла у 1917роцi.Лiдiя Ананiiвна робить рiзнi обереги ( обрядовi обереги, на замiжжя, на спокiй душi, на благополуччя в родинi ).Довгими зимовими вечорами вона вишивае рушники, якi даруе, роздае друзям та знайомим. Тяжка хвороба у 2018 роцi обiрвала життя майстринi.Свiтла iй пам'ять. Вiчний спокiй душi.