Знайомство з роботами І-В Задорожного. "ПОЕТ І ЦАРИЦЯ (ГРИГОРІЙ СКОВОРОДА)"1973-1975 рр.

Дата: 06.04.2020 14:35

Фото без опису

«І.-В. Задорожний – художник знаку. Адже мимоволі утворюються візуальні зіставлення – з сонця падають квіти-птахи, опускаються на «вазон» між Сковородою і Катериною ІІ, утворюючи традиційний мотив – символ життя і народу. Постать імператриці – позбавлене життєвої сили пласке зображення з офіційного портрета, з кубком, нагородами й червінцями, що падають з її рук (або можуть осипати обласканого правителькою) і, потрапляючи на сукню, перетворюються на криваві плями-камені, є втіленням метушливості й минущості. Натомість підкреслено монументальне, побудоване на вертикалях зображення Григорія Сковороди на тлі отвору з блакиттю неба виглядає напрочуд цілісним й одухотвореним»