A A A K K K
для людей із порушенням зору
Ржищівська міська територіальна громада
Київська область, Обухівський район

Виплата заробітної плати у «конвертах» позбавляє громадян соціального захисту

Дата: 14.05.2020 14:12
Кількість переглядів: 779

Фахівці Кагарлицького відділу обслуговування громадян вкотре нагадують, що працівник, який отримує заробітну плату в «конверті», виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Тому, працівник не отримає відпускних; не отримає в повному обсязі оплату листка непрацездатності; повністю позбавляється  соціальних гарантій, пов’язаних зі скороченням штату, навчанням, народженням дитини. Найманий працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та страхового стажу. Адже пенсію матиме тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати і неприємність даної ситуації громадянин відчує  більш гостро ближче до похилого віку.

Розмір пенсії є похідною від розміру легально нарахованої заробітної плати та тривалості страхового стажу. Особливо хочеться наголосити на тому, що заробітна плата – це складова, яка прямо пропорційно впливає на розмір майбутньої пенсії.

Працюючим громадянам, а також тим, яких запрошують на роботу, необхідно навчитися вести діалог з роботодавцем про умови праці та про оплату праці. Тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним.

З 2000 року в Україні діє система персоніфікованого обліку, яка надає кожній застрахованій особі (найманому працівнику) можливість безоплатно отримувати відомості про себе, тобто з якої суми заробітної плати, скільки та за який період сплачено за неї роботодавцем до Пенсійного фонду страхових внесків. Ця система дозволяє застрахованій особі контролювати процес формування своєї майбутньої пенсії, вимагаючи від роботодавця своєчасної та повної сплати внесків до Пенсійного фонду України.

Фото без опису

Якщо потрібно отримати довідку від Пенсійного фонду в умовах карантину.

Потрібно отримати довідку від Пенсійного фонду? Не обов’язково звертатися особисто. ЇЇ можна замовити та роздрукувати через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.

 

ДОВІДКА З QR-КОДОМ. ЩО ЦЕ ?

Електронний документ з QR-кодом, підписаний електронним цифровим підписом Пенсійного фонду України, згідно з чинним законодавством, який є аналогом паперового документа, підписаного відповідальною особою в органах Фонду.

 

ЯКІ ДОВІДКИ МОЖНА ОТРИМАТИ ?

 • довідка про розмір сплачених внесків (форма ОК-5);
 • витяг із Реєстру застрахованих осіб;
 • довідка про розмір пенсії.

 

ЯК ПЕРЕВІРИТИ ДОВІДКУ З QR–КОДОМ ?

 • Перевірка здійснюється через Портал електронних послуг Фонду.
 • Зайти у розділ «Верифікація виданих документів
 • Ввести перевірочний код документу, що міститься під QR-кодом
 • Натиснути на пункт «Отримати код підтвердження»
 • На телефон запитувача буде надіслано СМС з кодом підтвердження
 • Код ввести у поле «Пароль з СМС»
 • Натиснути «Отримати документ»
 • У полі попереднього перегляду має з’явитися документ
 • Це є підтвердженням, що довідку видав Пенсійний фонд України.

 

ЯКІ ПЕРЕВАГИ ?

 • максимально комфортні умови для отримання послуги не виходячи з дому;
 • скорочення часових витрат на звернення до Пенсійного фонду.

 

ВИ ЗАЛИШАЄТЕСЬ ВДОМА – МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС !

 

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора