A A A K K K
для людей із порушенням зору
Ржищівська міська територіальна громада
Київська область, Обухівський район

Денис Шмигаль розповів про концепцію накопичувальної пенсійної системи

Дата: 19.06.2020 14:57
Кількість переглядів: 457

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль допускає впровадження накопичувального рівня пенсійної системи до 2021 року. На його думку, накопичувальна система – це єдиний шлях для майбутніх пенсіонерів отримувати гідну пенсію, а для бізнесу – зберегти адекватне навантаження.

«Для нас це неминучість – рухатися до пенсійної системи з накопичувальними фондами. Ми наразі готуємо законопроекти. Не хочу здатися занадто оптимістичним, але до 1 січня 2021 це цілком реально впровадити», – сказав Шмигаль.

Нагадаємо, зараз в Україні діє солідарна пенсійна система, коли гроші від усіх, хто працює, надходять у Пенсійний фонд, де розподіляються між усіма пенсіонерами. Кожна офіційно працевлаштована людина сплачує зі своєї зарплати 22% єдиного соціального внеску (ЄСВ), який іде в Пенсійний фонд. Також із зарплати кожного працівника відраховуються 18% податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Накопичувальна система, за словами Шмигаля, передбачає, що на рахунок працівника будуть відраховувати по 2% від ЄСВ і по 2% – від ПДФО.

«Обговорюється такий варіант: 2% від нинішнього ЄСВ виділяємо в накопичення, не збільшуючи навантаження ні для фірми, ні для людини, і ще 2% беремо з ПДФО. Ці 4% дозволяють у сьогоднішніх цінах при виході на пенсію отримати 1 млн грн», – заявив Шмигаль.

Також прем'єр зазначив, що буде три варіанти забрати гроші:  всю суму одразу при досягненні пенсійного віку; розтермінування виплат на 5-10 років; довічне утримання.
«Це виходить такий собі пенсійний депозит, де частину забезпечує держава, другу частину може докладати сама людина», – додав Шмигаль.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора