Ржищівська міська територіальна громада
Київська область, Обухівський район

За будівлі промисловості, які тимчасово не використовуються у господарській діяльності, податок на нерухомість сплачується на загальних підставах

Дата: 16.07.2020 08:59
Кількість переглядів: 482

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об єктів житлової та/або нежитлової нерухомості - п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України (далі - ПКУ).

Об єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є об єкт житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі його частка - п.п. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 ПКУ.

Згідно з п.п. «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 ПКУ не є об єктами оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, будівлі промисловості, віднесені до групи «Будівлі промислові та склади» (код 125) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000 (далі – Класифікатор), що використовуються за призначенням у господарській діяльності суб єктів господарювання, основна діяльність яких класифікується у секціях B – F КВЕД ДК 009:2010, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.

При цьому ПКУ не містить норми, яка  визначає припинення виконання податкових зобов язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за об єкти нерухомості, що перебувають у власності суб єкта господарювання, проте тимчасово не використовуються у його діяльності у зв язку з реконструкцією, простоєм, тощо. Отже, за такі будівлі податок сплачується на загальних підставах.

ГУ ДПС у Київській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора