Ржищівська міська територіальна громада
Київська область, Обухівський район

На підставі яких документів визначаються коди товарів та послуг для заповнення податкових накладних

Дата: 17.07.2020 08:32
Кількість переглядів: 583

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє,  що платниками у податкових накладних зазначаються в окремих рядках обов’язкові реквізити, зокрема, код товару згідно з УКТ ЗЕД, а для послуг – код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг; платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду (п.п. «і» п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України (далі - ПКУ)).

З метою класифікації товарів використовують Українську класифікацію товарів зовнішньоекономічної діяльності, що є товарною номенклатурою Митного тарифу України, затвердженого Законом України від 04.06. 2020 № 674-IX «Про Митний тариф України».

Щодо правильності визначення коду товарної класифікації згідно з УКТЗЕД для товарів, що поставляються в наборі/комплекті при оформленні документів (у тому числі податкових накладних) слід звертатися до Торгово-промислової палати України (їх регіональних відділень) або науково – дослідних інститутів судових експертиз.

Державний класифікатор продукції та послуг (далі – ДКПП) ведеться Державним підприємством «Науково-дослідний інститут метрології вимірювальних і управляючих систем» Держспоживстандарту України. При визначенні коду послуги потрібно користуватись Класифікатором ДК 016:2010.

Щодо правильності визначення кодів згідно з ДКПП пропонуємо звертатись до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Згідно п.16 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за №137/28267, Державна податкова служба визначає умовні коди товарів, що відсутні в УКТ ЗЕД, та забезпечує їх оприлюднення на власному офіційному вебпорталі для використання платниками податку при складанні податкових накладних відповідно до ст. 201 ПКУ.

         Довідник умовних кодів товарів розміщено на головній сторінці офіційного вебпорталу ДПС України в рубриці Головна/Довідники, Реєстри, Переліки/Довідники/Довідник умовних кодів товарів (http://tax.gov.ua/dovidniki-reestri-erelik/dovidniki-/288992.html).

ГУ ДПС у Київській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора