Ржищівська міська територіальна громада
Київська область, Обухівський район

Парламентський Комітет зняв з розгляду законопроєкт, що покладав на місцеві бюджети додаткові видатки

Дата: 12.10.2020 10:22
Кількість переглядів: 456

7 жовтня Парламентський Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів розглянув законопроєкт №2594, яким пропонується надати право безкоштовного проїзду в громадському транспорті працівникам надавачів соціальних послуг. Асоціацію міст України на засідання Комітету представляв аналітик з питань соцзахисту Назар Миколюк.

Асоціація міст України проаналізувала цей законопроєкт та виступила проти його прийняття.

По-перше, законопроєкт покладає додаткові видатки на місцеві бюджети без надання відповідних фінансових компенсаторів. Відповідно до частини третьої статті 142 Конституції України витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою. В той же час, у законопроєкті не визначено джерела покриття зазначених видатків. Суб’єкт права законодавчої ініціативи не надав фінансово-економічне обґрунтування (включаючи відповідні розрахунки) до законопроєкту, що суперечить статті 91 Регламенту Верховної Ради України.

По-друге, частиною 10 статті 13 Закону України «Про соціальні послуги» уже передбачено, що надавачі соціальних послуг забезпечують своїх працівників проїзними квитками або виплату грошової компенсації за їх придбання. Норми, передбачені законопроєктом, створять правову колізію та можуть призвести до фінансування проїзду з двох джерел: з місцевих бюджетів та за рахунок коштів надавачів соціальних послуг. Така обставина, на думку АМУ, може призвести до неефективного використання коштів.

По-третє, АМУ виступає проти встановлення державою пільг, які вона не фінансує, адже це суперечить статті 142 Конституції України. Асоціація міст України вважає, що органи місцевого самоврядування мають достатньо механізмів для стимулювання працівників соціальної сфери, їх професійного та соціального захисту і додаткові державні пільги лише порушують систему бюджетування.

За результатами засідання Комітет підтримав позицію Асоціації міст України щодо законопроєкту №2594 та зняв його з розгляду .

Фото без опису

Відео засідання Комітету


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора