A A A K K K
для людей із порушенням зору
Ржищівська міська територіальна громада
Київська область, Обухівський район

До уваги працюючих пенсіонерів!

Дата: 23.10.2020 09:58
Кількість переглядів: 461

Фото без описуДоволі часто пенсія працюючого і непрацюючого пенсіонера є різною, тому що працевлаштування пенсіонера або здійснення ним підприємницької діяльності впливає на його право на доплати, надбавки, підвищення, а також перерахунки пенсії в разі зміни прожиткового мінімуму.  

Наприклад, пенсійна виплата може зменшитись, оскільки в разі працевлаштування не виплачується надбавка пенсіонерам, які мають на своєму утриманні дітей до 18 років. Також працюючому пенсіонеру не перераховується мінімальний розмір пенсії за віком, доплата за понаднормовий стаж, які залежать від прожиткового мінімуму, тощо.

Крім цього, виплата пенсії може бути призупинена в разі працевлаштування  одержувача  пенсії за вислугу років, якщо він  іде працювати за спеціальністю, що дає право на призначення пенсії за вислугу років.

Поряд з цим, для працюючих пенсіонерів через кожні 2 роки після призначення (перерахунку) пенсії проводяться автоматичні перерахунки з урахуванням набутого після призначення пенсії страхового стажу або страхового стажу та заробітної плати (обирається вигідніший для пенсіонера варіант перерахунку). Також такі пенсії індексуються за загальновизначеними правилами.

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” про зміни, зокрема, про свою зайнятість, пенсіонер зобов’язаний повідомляти Пенсійний фонд, у якому перебуває на обліку, протягом 10-ти днів з моменту виникнення події. Про такий обов’язок органи Пенсійного фонду повідомляють кожного пенсіонера у заяві, пам’ятці, які він підписує.

Дані вносяться до персональної облікової картки в системі персоніфікованого обліку та Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Після того як Пенсійному фонду стане відомо про працевлаштування або звільнення з роботи пенсіонера, розмір пенсії перераховується.

Якщо в ході перерахунку буде виявлено переплату, пенсіонеру буде запропоновано повернути її в добровільному порядку. В іншому випадку  переплачені кошти утримують із пенсії відповідно до рішення органу Пенсійного фонду або суду в розмірі, що не перевищує 20% від місячної пенсії.

Задля уникнення непорозумінь щодо розміру пенсії просимо не зволікати і своєчасно повідомляти Пенсійному фонду про зміни, що можуть вплинути на ваше пенсійне забезпечення.

Своєчасне повідомлення про працевлаштування та звільнення з роботи дозволить органам Пенсійного фонду вчасно здійснювати належні перерахунки пенсій відповідно до законодавства та забезпечить отримання пенсіонерами пенсії в повному обсязі.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора