Спорт під час карантину: де можна бігати

Дата: 18.11.2020 13:50

Фото без описуБігати можна, але лише одному, у парках та інших рекреаційних зонах не рекомендує це робити. В лісі, приміром бігати можна.
“Чи можна бігати на стадіонах?”

- Постанова забороняє відвідування дитячих та спортивних майданчиків. Уявімо, ви приходите займатися спортом, наприклад, на спортивному майданчику . Але ж ви не знаєте, хто перед вами займався спортом на тому самому майданчику і хто брався руками за поручні. А, гляди, та особа, яка була перед вами, є переносником вірусу.

Але важливо дотримуватися елементарних правил безпеки під час пробіжки вулицями:

• уникайте місць скупчення людей. Найкраще бігати парками або лісосмугами та не контактувати з іншими людьми. Безпечна дистанція 1,5-2 метри. Її варто дотримуватися, навіть під час тренування;
  • бігайте на самоті. Індивідуальну пробіжку можна поєднати з прослуховуванням аудіокниги чи подкасту, або ж використати цей час для роздумів;
  • регулюйте інтенсивність навантаження. Зараз не час знущатися з організму та піддавати його великим навантаженням. Краще бігти коротку дистанцію, але регулярно, аніж вийти на довгу пробіжку раз на тиждень. Сьогодні важливо зберігати імунітет, тому краще утриматися від інтенсивних тренувань;
  • під час пробіжки не торкайтеся обличчя руками до того часу, поки помиєте руки. Для пробіжки маска не потрібна. Вона навпаки ускладнюватиме дихання. Після повернення одразу ретельно помийте руки з милом, а одяг, у якому бігали, краще випрати. Також уникайте будь-якого фізичного контакту з іншими людьми. Не давайте "п’ять", чи не потискайте руки.

Важливо робити перерви між тривалим сидінням. Якщо ви дивитеся кіно, працюєте за комп’ютером тощо, обов’язково вставайте кожні 20-30 хвилин, розминайтеся, потягуйтеся, робіть невеликі активності 3-5 хвилин. Такі активні перерви – це вже вагомий внесок у збереження здоров’я.