Ржищівська міська територіальна громада
Київська область, Обухівський район

Шановні пенсіонери, члени ваших родин, близькі особи!

Дата: 29.12.2020 09:06
Кількість переглядів: 551

Фото без описуГоловне управління Пенсійного фонду України у Київській області застерігає від неправомірних дій, які іноді виникають у разі вибуття пенсіонера на постійне місце проживання до іншої країни, після його смерті, інших обставин зміни персональних даних (заміна паспорту і т.п.).

Відповідно до п.3 ч.2 ст.16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсіонер зобов’язаний (відповідний запис зазначено під ваш підпис у заяві на призначення пенсії) повідомляти територіальні органи Пенсійного фонду України про зміну даних, що вносяться до його персональної облікової картки в системі персоніфікованого обліку та Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування (виїзд за межі держави та про обставини, що спричиняють зміну статусу застрахованої особи), протягом десяти днів з моменту їх виникнення.

Приховування пенсіонерами або їх близькими особами від органів Пенсійного фонду інформації про обставини, що спричиняють зміну статусу застрахованої особи призводить до переплати пенсії, яку незаконно отримують інші особи і такі дії кваліфікуються як шахрайство (ч.1 ст. 190 Кримінального кодексу України) за що наступає кримінальна відповідальність.

Підрозділами Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області протягом 2020 року виявлено ряд фактів щодо неповідомлення про зміну даних, що вносяться до персональної облікової картки пенсіонера.

Стосовно незаконного заволодіння коштами окремих пенсіонерів (де було використано їх документи - банківські картки, тощо), після їх виїзду на постійне місце проживання до інших країн, чи після їх смерті, працівниками Головного управління направлено матеріали до підрозділів Національної поліції України в Київській області.

Зазначені вище звернення зареєстровані у підрозділах Національної поліції, ведеться відповідне провадження щодо встановлення зловмисників, відшкодування збитків державі та притягнення винних до кримінальної відповідальності.

У 2020 році із Головного управління до підрозділів Національної поліції України в Київській області направлено 12 матеріалів стосовно незаконного протиправно заволодіння невідомими особами пенсійними коштами окремих пенсіонерів, шляхом використання їх документів, банківських карток, тощо.

Як приклад, громадянка Т., зареєстрована у м. Вишневе, померла в квітні 2020 року. Документи про її смерть отримав громадянин С., а здійснив поховання громадянин Ч. та її син І. Інформацію про смерть громадянки Т. до підрозділів Пенсійного фонду надали тільки у жовтні цього року, таким чином зловмисники, використовуючи її банківські картки, 6 місяців отримували за неї пенсію.

Такі дії мають ознаки складу злочину, передбаченого ч.1 ст.190 КК України - шахрайство (заволодіння чужим майном шляхом обману чи зловживання довірою), що призвело до переплати пенсії на ім’я Т. із травня по жовтень 2020 року, чим причинено збитки бюджету держави.

Шановні пенсіонери, звертаємось до вас з проханням завчасно інформувати органи Пенсійного фонду про будь-які зміни персональних даних, аби ваші дії не розцінювали, як шахрайські та аби зловмисники не заволоділи вашими коштами. Також слід пам’ятати, що викриття шахрайства призведе до відшкодування збитків, сплати судового збору, адвокатські послуги та ін. В окремих же випадках слідує кримінальна відповідальність.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора