ВОДОХРЕЩЕ – 2021

Дата: 20.01.2021 11:45

Останнє свято новорічно-різдвяного циклу, коли люди вирушають до водойм, щоб оздоровитися посвяченою водою. З ним пов'язують хрещення в річці Йордані Ісуса Христа. Доволі низька температура, холодний вітер не стали на заваді проведення свята. Так 19 січня, вже традиційно в населених пунктах Ржищівської міської ОТГ відзначають релігійне свято Водохреще, день свята Хрещення Господа Бога (Богоявлення).

Пройшло освячення води з 11.00 до 13.00 години:

- в селах, що в поточному році приєдналися до Ржищівської громади;

- в м.Ржищеві службу освячення води здійснив настоятель Ржищівського Свято-Троїцького храму протоієрей отець Михаїл;

- в с.Гребені службу освячення води в кімнаті богослужіння здійснив отець Богдан;

- в с.Пії службу освячення води в храмі Успіння Божої Матері здійснив протоієрей отець Ярослав;

- в с.Півці службу освячення води в Хресто – Воздвиженській церкві здійснив протоієрей отець Юрій;

- в с.Балико - Щучинка службу освячення води здійснив настоятель Свято-Михайлівського храму протоієрей отець Віталій;

- в с.Юшки службу освячення води в Свято-Михайлівській православній церкві України здійснив отець Богдан.

Після занурення у воду срібного хреста всіх присутніх окроплювали. Вода змінюється та набуває цілющих якостей. За традицією, на Водохреща прийнято занурюватись у посвячену воду. Прийнято вважати, що так можна змити усі гріхи і зміцнити здоров’я. Тому після проведення служби та освячення води, перебуваючи в гарному настрої, багато з присутніх виявили бажання викупатися в ополонці і таким чином набратися здоров’я до наступного Водохреща, змити усі негаразди, а також набратися позитивної енергії і бадьорості духу та тіла.

Також проводились інформаційно-просвітницькі заходи:

-в Уляницькому сільському клубі - година народознавства: «Хай умиє ваше личко та йорданівська водичка»,

-в КЗ «Ржищівська публічна бібліотека» та філіях: книжкові та фотовиставки, історичні години спілкування: «Свята вода».

Інфо: відділ культури