Державна податкова служба інформує
Приймаєте працівника на роботу – повідомте податкову!
Головне управління ДПС у Київській області звертає увагу роботодавців та найманих працівників на необхідності офіційного оформлення трудових відносин.
Нагадуємо, що до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором роботодавець повинен повідомити податкові органи про прийняття працівника на роботу.
Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів ДПС за місцем їх обліку як платника єдиного внеску до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором в один із таких способів:
- засобами електронного зв’язку з використанням кваліфікованого електронного підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронних довірчих послуг;
- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.
Інформація вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Повідомленням про прийняття на роботу члена виконавчого органу господарського товариства, керівника підприємства, установи, організації є відомості, отримані органами ДПС з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Нагадуємо, що встановлені за результатами контрольно-перевірочних заходів порушення вимог законодавства про працю мають негативні наслідки для роботодавців, оскільки загрожують їм суттєвими фінансовими санкціями.
ГУ ДПС у Київській області
Використання програмного РРО стає простішим!
Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що суб’єкти господарювання, які підпадають під дію Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР та Податкового кодексу України та в яких виникає обов’язок застосовувати реєстратор розрахункових операцій та/або програмний реєстратор розрахункових операцій, можуть самостійно вибрати для здійснення розрахунків за товари /послуги використання РРО або ПРРО, залежно від власних потреб.
Зауважимо, що дія Закону №265/95-ВР поширюється на всіх СГ, господарські одиниці та представників чи уповноважених осіб СГ, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Використання ПРРО є дешевшим та простішим, оскільки він встановлюється на будь-який гаджет, що економніше, ніж придбання традиційних касових апаратів та їх обслуговування.
Програмний РРО передбачає виключно онлайн реєстрацію та онлайн передачу (отримання) даних до фіскального сервера контролюючого органу.
Реєстрація ПРРО проводиться на підставі заяви про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою №1-ПРРО ( J/F1316602).
Передача даних до ДПС забезпечується без залучення інформаційних еквайєрів.
Реєстрація ПРРО та обмін документами між ПРРО та фіскальним сервером відбувається виключно на підставі електронних документів з дотриманням вимог законів у сфері електронного документообігу та використання електронних документів.
У програмному РРО за запитом користувача можна автоматично створити Z-звіт (періодичний звіт) засобами фіскального сервера або засобами ПРРО.
Суб’єкти господарювання мають використовувати лише переведені у фіскальний режим роботи ПРРО, зареєстровані у Реєстрі програмних реєстраторів розрахункових операцій і виключені з нього, з дотриманням порядку їх застосування.
ПРРО реєструється шляхом присвоєння програмним забезпеченням фіскального сервера фіскального номера ПРРО із внесенням даних до Реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій.
Про реєстрацію ПРРО суб’єкту господарювання направляється інформація у другій квитанції із зазначенням присвоєного під час реєстрації фіскального номера ПРРО.
Суб’єкт господарювання, який зареєстрував ПРРО, подає Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа за формою J/F1391801 з інформацією про ідентифікатор ключа з сертифікату, який використовується для підпису, щодо того працівника, якому надані повноваження проводити розрахункові операції.
Кожен касир засвідчує проведення розрахункових операцій та передачу даних до фіскального сервера власним електронним підписом.
ПРРО може застосовуватись лише в тій господарській одиниці, дані про яку внесені до Реєстру щодо такого ПРРО.
ДПС надає інформаційну підтримку СГ, які використовують або мають намір використовувати ПРРО у центрах обслуговування платників податків та через Інформаційно-довідковий департамент ДПС.
ГУ ДПС у Київській області
Річна фінансова звітність подається разом з Податковою декларацією з податку на прибуток
Головне управління ДПС у Київській області нагадує платникам податку на прибуток, що разом з річною Податковою декларацією з податку на прибуток підприємств (далі - Декларація) вони подають відповідну річну фінансову звітність, яка включає Баланс, Звіт про фінансові результати, Звіт про рух грошових коштів, Звіт про власний капітал та Примітки до річної фінансової звітності (форми №№ 1-5).
Платники податку на прибуток, які відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зобов’язані оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом, подають разом з податковою декларацією за відповідний податковий (звітний) період звіт про фінансовий стан (баланс) та звіт про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіт про фінансові результати), складені до перевірки фінансової звітності аудитором. Мікропідприємства, малі підприємства, непідприємницькі товариства, представники іноземних суб’єктів господарської діяльності та підприємства, які ведуть спрощений бухгалтерський облік доходів та витрат відповідно до податкового законодавства (крім підприємств, які відповідно до законодавства складають фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності), подають разом з квартальною або річною Декларацією скорочену за показниками фінансову звітність у складі Балансу і Звіту про фінансові результати (за формами № 1-м, № 2-м або № 1-мс, № 2-мс).
Підтвердженням подання фінансової звітності, складеної за національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку разом з Декларацією є позначка «+» в Декларації у графі «П(С)БО» графи «ФЗ» таблиці «Наявність додатків» та у таблиці «Наявність поданих до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств додатків – форм фінансової звітності».
Платником податку проставляється позначка у тих графах таблиці, що відповідають назвам форм фінансової звітності, поданої разом з Декларацією.
ГУ ДПС у Київській області