A A A K K K
для людей із порушенням зору
Ржищівська міська територіальна громада
Київська область, Обухівський район

Пенсійний фонд України інформує

Дата: 25.03.2021 15:34
Кількість переглядів: 474

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПЕНСІОНЕРАМ, ЩОБ УНИКНУТИ ВІДРАХУВАНЬ З ПЕНСІЙ?
Переплата пенсії – це сума пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, сум індексації та інших доплат до пенсій), виплачена з різних причин понад розмір, визначений законодавством.

Однією з основних причин виникнення переплат пенсій з вини пенсіонера є несвоєчасне повідомлення органів Пенсійного фонду про працевлаштування.

Якщо пенсіонер працює, це впливає на його право на доплати, надбавки та підвищення.

Зокрема, у разі працевлаштування пенсіонера, проведення перерахунку у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність для обчислення мінімального розміру пенсії або доплати за понаднормовий страховий стаж законодавством не передбачено.

Також непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні дітей до 18 років, встановлюється надбавка в розмірі 150,00 грн. У разі працевлаштування виплата зазначеної надбавки припиняється.

У разі працевлаштування одержувача пенсії за вислугу років, якщо він працевлаштовується за тією спеціальністю, що дає право на призначення даного виду пенсії, виплата пенсії йому взагалі має припинитися.

При призначенні (перерахунку) пенсії особі повідомляють про її обов’язок у разі працевлаштування протягом 10 днів надати дані про це до органів Пенсійного фонду. Якщо пенсіонер самостійно не повідомить про працевлаштування, все одно стане про це відомо. Оскільки систематично здійснюється звірка даних з державними реєстрами загальнообов’язкового державного соціального страхування, юридичних і фізичних осіб – підприємців і виявляється факт працевлаштування. Однак, на дату звірки вже обчислюється сума надміру виплачених пенсійних коштів.

Відповідно до частини першої статті 50 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонера або подання страхувальником недостовірних даних, можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішень територіальних органів Пенсійного фонду чи в судовому порядку.

Щоб уникнути переплат пенсій, а внаслідок цього, і відрахувань з пенсій, пенсіонерам необхідно уважніше ставитися до своїх обов’язків і знати, що надміру отримані кошти підлягають поверненню.

 

 

ТІНЬОВА ЗАЙНЯТІСТЬ – СОЦІАЛЬНА НЕЗАХИЩЕНІСТЬ СЬОГОДНІ.

Легалізація зайнятості населення є одним із найважливіших завдань органів влади та державних служб, в тому числі Пенсійного фонду, який опікується захистом прав застрахованих осіб на гідне пенсійне забезпечення і докладає максимум зусиль до виведення трудових відносин з тіні. Та викорінення цього негативного явища першочергово залежить від свідомості самих громадян, які повинні розуміти, що нелегальна зайнятість позбавляє їх державних гарантій на соціальний захист і гідне пенсійне забезпечення у старості.

Кожному працівнику необхідно пам’ятати, що нелегальна робота й зарплата “в конверті” – це добровільне позбавлення себе належних соціальних виплат (за періоди тимчасової непрацездатності, перебування у відпустці тощо), а головне – це прямий шлях до злиднів у старості. Аби уникнути такої сумної перспективи,  потрібно офіційно оформляти з роботодавцями трудові договори, які передбачають відкриту, задекларовану виплату заробітків з належною сплатою страхових внесків.

Своєчасна й повномірна сплата страхових внесків, а також забезпечення працівників гідними заробітками на рівні соціальних стандартів, – це обов’язок кожного роботодавця щодо соціального захисту своїх працівників. Однак, враховуючи те, що формування розміру пенсійної виплати напряму залежить від величини нарахованої зарплати, яка визначає суму єдиного соціального внеску, за мінімальних внесків та мінімальних заробітків на вищу пенсію, ніж мінімальна, годі й розраховувати, а неофіційно оформлений працівник взагалі ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії.

Відділ обслуговування громадян №10 ГУ ПФУ у Київській області вкотре закликає громадян рішуче відкидати пропозиції нелегальної зайнятості, вимагати від роботодавців гідної оплати своєї праці та своєчасної сплати внесків, щоб не опинитись без засобів для існування на старості років.

 

ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЇ ПРАЦЮЮЧИМ ПЕНСІОНЕРАМ.

З 1 квітня 2021 року працюючим пенсіонерам, котрі після призначення чи останнього перерахунку пенсії відпрацювали щонайменше 24 місяці, перерахують пенсії в автоматичному режимі, без особистого звернення пенсіонера.

Порядок проведення автоматичного перерахунку встановлено частиною четвертою ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Відповідно до цього Закону перерахунок пенсій з 1 квітня проводять тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим – третім частини четвертої ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», на найбільш вигідних умовах.

У разі, якщо пенсіонер після призначення (перерахунку) пенсії набув менше 24 місяців страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше, ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу, набутого після її призначення (попереднього перерахунку).

Разом з тим, визначається, чи залишати той заробіток, що був при призначенні (попередньому перерахунку) пенсії, чи враховувати заробіток, який особа отримала за роботу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії. При цьому заробітна плата враховується за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій ст. 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Але в будь-якому випадку застосовується показник середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

 

фото3

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора