ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ФОПів РЖИЩІВСЬКОЇ ГРОМАДИ!

Дата: 01.04.2021 11:14

За ініціативи Президента України Уряд запроваджує програму підтримки ФОПів та найманих працівників підприємств, які постраждають через карантинні обмеження у «червоних» зонах.

Відповідний законопроект №5300 Верховна Рада підтримала за основу і в цілому 30 березня.

Допомога у форматі одноразової компенсації у 8000 грн реалізовуватиметься через портал “Дія” або відповідний мобільний застосунок. Також закон дає можливість підтримати бізнес і місцевій владі.

Гарантовану допомогу у 8 тисяч гривень зможуть отримати:

Наймані працівники юридичних осіб або ФОПів, якщо:

- основний КВЕД належить до тих, стосовно яких вжито карантинних заходів;

- організація, у якій працює працівник, нарахувала ЄСВ за попередній квартал перед запровадженням карантину;

- середня заробітна плата найманого працівника не перевищує 30 тис. грн на місяць;

- найманий працівник не працює за сумісництвом в організації.

ФОПи, якщо:

- основний КВЕД віднесено до тих, стосовно яких вжито карантинних заходів;

- зареєстровані понад 3 місяці;

- сплатив ЄСВ не менше, ніж за 6 місяців у 2020 році;

- якщо він не є одночасно найманим працівником.

Термін подачі заяви на виплату допомоги – впродовж 30 днів із дня запровадження на території регіону додаткових обмежувальних протиепідеміологічних заходів.

Заяви можна буде подавати після набрання законом чинності та ухвалення Урядом необхідних нормативно-правових актів на його виконання. Для розробки відповідних проєктів постанов Кабмін має 10 днів, документи вже готуються.