Пам’яті кобзаря Василя Литвина присвячується: «ЙОГО ЛЮБОВ, СВІТЛО, ПІСНЯ, СЛОВО ЖИТИМУТЬ ЗАВЖДИ!» (2021)

Дата: 07.04.2021 20:49

Фото без опису7 квітня 2017 року пішов в інший світ Василь Степанович Литвин (1941–2017), кобзар, мудрець, великий українець, світла людина, лицар українського народного духу, заслужений артист України, вчитель, духовний наставник, Батько для багатьох нас, творець Стрітівської кобзарської школи, член Історичного клубу «Холодний Яр».

Литвин Василь – носій високої духом прадавньої української кобзарської традиції. Йому властиві драматичне перевтілення, експресія співу, інструментальна імпровізаційність. У доробку митця понад 100 авторських пісенних творів. Виступав у багатьох країнах.

З його участю знято кілька фільмів. Зіграв роль Коб­заря у к/ф «Дитячі роки Т. Шевченка» (кін. 1980-х рр.). Озвучив персонажів Левка, Вакули, виконав за кадром укр. пісню «Ой, гиля, гиля, гусоньки» у к/ф «Вечори на хуторі біля Диканьки (кін. 1970-х рр.; обидва – кіностудія ім. О. Довженка).

Випустив компакт-диски «Ой, полети галко» (2008), «Рятуйте люди пісню» (2013).