A A A K K K
для людей із порушенням зору
Ржищівська міська територіальна громада
Київська область, Обухівський район

28 квітня - Всесвітній день охорони праці

Дата: 20.04.2021 11:28
Кількість переглядів: 473

Фото без описуЦінність результатів будь-якої трудової діяльності не може бути вище цінності здоров'я та життя працівників. Безпечна праця – основа якісного та повноцінного життя кожної людини.

За оцінками Міжнародної організації праці (МОП), щорічно відбувається понад 270 мільйонів нещасних випадків на виробництві, які ведуть до відсутності на робочому місці протягом більше 3 днів, і від близько 160 мільйонів випадків хвороб без смертельного результату. Кожен день в світі вмирають в результаті нещасних випадків і захворюваності на виробництві близько 5000 осіб, в рік – від 2 до 2,3 мільйона осіб.

Для запобігання нещасним випадкам на виробництві існують цілі інженерні системи з безпеки та охорони праці. З урахуванням специфіки того чи іншого робочого процесу розробляються відповідні інструкції, приписи, правила з охорони праці, систематично проводиться інструктаж працівників, вводиться в штат інженер з охорони праці. Але навіть це не може повністю запобігти так званому “людському фактору”. Статистика чітко показує, що найбільш часті випадки травматизму на виробництві відбуваються саме тоді, коли знижується увага працівника. Це як правило відбувається наприкінці робочого дня, в кінці робочого тижня, рідше перед обідньою перервою. На жаль, через недбальство виконавця робіт, правила охорони та безпеки праці  часто пишуться ціною здоров’я та життя працівників.

Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. Вперше він відзначався у 2003 році.

Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими та канадськими трудящими в 1989 році в пам’ять про працівників, які загинули та отримали травму на виробництві.

У цей день більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці.

В Україні цей День отримав назву «День охорони праці» і відзначається згідно до Указу Президента України № 685/2006 від 18 серпня 2006 року щорічно 28 квітня.

Наголошуємо – дбайте про своє життя і здоровя, неухильно дотримуйтесь правил охорони праці!

 

Вітаємо всіх зі Всесвітнім днем ??охорони праці!

Бажаємо відмінних умов для успішної роботи і повноцінного життя. Нехай працюється легко і весело без нещасних випадків і небезпечних ситуацій, без єдиних травм і непотрібних стресів. Бажаємо всім спокійних трудових буднів. Нехай охорона праці буде наповнена, крім робочих обов'язків, найрізноманітнішими правами: правом на відпочинок, правом на подяку, правом на щастя і любов!

Управління соціального захисту населення  Ржищівської МР


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора