Допомога ветеранам до травневих свят

Дата: 30.04.2021 11:27

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.2021 №325 затверджено порядок виплати щорічної разової допомоги ветеранам війни і жертвам нацистських переслідувань.

Цього року допомогу до 5 травня виплатять у таких розмірах:

• особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на час ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:
    І групи – 4 421 грн;
    ІІ групи – 3 906 грн;
    ІІІ групи – 3 391 грн;

• учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на час ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків, - 1 491 грн;
    особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, - 4 421 грн;
  • членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, - 966 грн;
  • учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, яких було насильно вивезено на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 612 грн.

У разі, якщо особа має право на отримання зазначеної допомоги, однак її не отримала, вона повинна звернутися до місцевого органу соціального захисту населення ( за місцем реєстрації).