У РЖИЩЕВІ ВІДЗНАЧИЛИ 100-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВИДАТНОГО ХУДОЖНИКА-МОНУМЕНТАЛІСТА ІВАНА-ВАЛЕНТИНА ЗАДОРОЖНОГО

Дата: 08.07.2021 20:08

Фото без описуУрочисті заходи розпочалися з презентації нової біографічної експозиції в оновленому приміщенні Ржищівського музею образотворчого мистецтва ім.Івана-Валентина Задорожного. Вона відкрилася на другому поверсі Ржищівського міського будинку культури.

Експозиція має на меті ознайомити відвідувачів з історією життя митця: тут є авторські роботи художника, історичні та документальні фотографії, уривки текстів із щоденника І.-В.Задорожного.

За потужний вклад художника у популяризацію української культури, мистецтва та традицій на світовому рівні та популяризацію міста Ржищів, на останній сесії Ржищівської міської ради Київської області депутати одноголосно прийняли рішення надати художнику звання «Почесний громадянин міста Ржищева» (посмертно).

Під час прес-конференції голова Ржищівської міської ради Крістіна Чорненька, вручила пам’ятний знак «Почесний громадянин міста Ржищева» Надії Яківні Задорожній, вдові художника.

На урочистих заходах з вітальними словом виступили почесні гості:

- Костянтин Чернявський, новопризначений Голова Національної Спілки художників;

- Василь Перевальський - український художник-графік, Академік Національної академії мистецтв України, Народний художник України;

- Володимир Прядка, художник монументально-декоративного мистецтва, педагог, автор значних творів монументально-декоративного розпису;

- Іван Мельничук, куратор приватного архіву сучасного мистецтва, що займається реставрацією та відновленням творів мистецтв І.-В. Задорожного;

- Надія Яківна Задорожна, дружина художника;

- Наталія Задорожна, дочка художника, та Богдан Задорожний, син художника.

Близько 40 колег-митців зі Спілки Художників України, учні та близькі друзі завітали до Ржищівської громади для того, щоб вшанувати пам'ять видатного митця та поділитися власними враженнями від його творчості. Також були присутні відомі журналісти та кореспонденти всеукраїнських видань.

Приємною родзинкою став виступ друга сім’ї Задорожних — заслуженого артиста України, українського культурного діяча, кобзаря, бандуриста та очільника

гурту «Хорея Козацька» -Тараса Компаніченка.

Після офіційних виступів гості поклали квіти на могилу художника, що на старовинному козацькому Дудківському кладовищі у Ржищеві. Під час прогулянки на воді гості міста оглянули береги Ржищева та Балико-Щучинки де жив та творив митець.

Відзначити урочисту дату і привітати ржищівчан завітав голова Обухівської районної державної адміністрації Олександр Гомон разом з головою Обухівської райради Антоном Кармановим.

Також з нагоди 100-річчя з Дня народження відомого художника Івана - Валентина Задорожного за ініціативи місцевих художників Сергія Дуплія та Людмили Ганушевич, 1 липня 2021 року було відкрито живописний пленер під назвою: «Стежками художника І.- В.Задорожного» за участі семи відомих українських художників.

Серед них:

- Заслужений художник України, доцент кафедри живопису НАОМА , Лауреат художньої премії «Київ» ім. С.Ф. Шишка — Анатолій Зорко;

- Художник із Запоріжжя, старший викладач кафедри живопису Київської Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури — Олександр Храпачов;

- Заслужений діяч мистецтв, професор кафедри живопису НАОМА — Іван Пилипенко;

- Член Національної Спілки художників України, старший викладач Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну їм. М. Бойчука— Панас Титенко;

- Київський художник, член Національної спілки художників України — Андрій Куцаченко;

- Заслужений художник України , член Національної Спілки художників України, ініціатор пленеру— Сергій Дуплій;

- Дипломант ІІІ Національної премії «Найкраща українка в професії» в номінації «Образотворче мистецтво», художниця та співініціатор пленеру — Людмила Ганушевич.

Написані роботи із пейзажами Ржищівського краю та власні альбоми робіт в "Книзі художника" митці подарували Ржищівській громаді.

Інформація відділу культури і туризму

Фото: Редакція газети "Ржищівський вінок"