Перерахунок з 01 липня 2021 року «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб»

Дата: 06.08.2021 16:03

Відповідно до пунктів 2 та 5 постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» (далі – постанова № 713) з 01.07.2021 проведені наступні перерахунки пенсій:

Перерахунок щомісячної державної адресної допомоги учасникам бойових дій та постраждалим учасникам Революції Гідності, таким чином, щоб  розмір пенсійної виплати з урахуванням усіх складових та без урахування пенсій за особливі заслуги перед Україною складав не менше 210 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Раніше зазначений розмір складав 165 відсотків, тобто:

• до перерахунку – 3059,10 (1854,00 х 165%)
  • після перерахунку – 3893,40 (1854,00 х 210%)

Таким чином замість мінімальної пенсійної виплати в розмірі (3059,10 грн.) встановлюється мінімальна пенсійна виплата в розмірі (3893,40 грн.)

Фото без описуТакож перераховані пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», таким чином, що у разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної доплати, передбаченої пунктом 1 цієї Постанови, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), в осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», не досягає 3854 гривень, таким особам встановлена щомісячна доплата до пенсії в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсій.

Кошти по перерахунку нараховані на серпень 2021 року, тому громадяни отримають їх разом з пенсійними виплатами за серпень 2021 року.