Обухівське РУ ГУ ДСНС України у Київській області інформує: правила пожежної безпеки для дітей і підлітків

Дата: 13.09.2021 08:18

Пожежі є найбільш руйнівним видом стихійних лих для людства. Щорічно вони не тільки завдають матеріальної шкоди, а й позбавляють людей здоров'я і навіть життя. Особливо вразливі в таких ситуаціях діти – вони не володіють необхідними навичками виживання в екстремальних ситуаціях і часто просто намагаються сховатися від вогню під ліжком або у шафі. Сьогодні ми розповімо, що кожна дитина повинна знати про пожежну безпеку.

Як розповісти дітям?

Оптимальний спосіб, за допомогою якого можна донести до дітей основні правила поведінки на пожежі, залежить від віку дитини дітям дошкільного віку найкраще підходять ігрові сценарії, постановки, казки та оповідання, аматорські вистави за участю дітей та інші легкі і максимально доступні форми передачі знань і навичок. Школярам молодших класів можна запропонувати навчальні уроки з елементами малювання. В якості об'єктів для замальовки можна використовувати знаки пожежної безпеки з поясненням їх сенсу, плани евакуації з будівлі школи та інші схеми. Для старшокласників можна влаштовувати зустрічі зі співробітниками служб порятунку, квести і завдання на об'єктах, використовувати пожежний інвентар і вогнегасники.

Головне питання

Кожна дитина, незалежно від віку повинен знати відповіді на прості питання, які можуть врятувати йому життя в критичній ситуації:

• що необхідно робити, якщо в будинку, квартирі, дитячому садку або школі пожежа? Правильна відповідь – вийти з охопленого вогнем приміщення або будівлі, а потім зателефонувати в службу порятунку за номером 101 або 112, назвати своє ім'я, адресу та причину виклику;
  • чи можна грати з сірниками, бенгальськими вогнями, феєрверками або запальничками? Грати з будь-якими предметами, які можуть викликати загоряння, дуже небезпечно;
  • чи можна чіпати електроприлади мокрими руками? Ні в якому разі! Вода – чудовий провідник електрики і дотик електроприладів під напругою, мокрими руками може призвести до короткого замикання і займання проводки;
  • чим можна і чим не можна гасити пожежу? Звичайну пожежу можна гасити водою, піском землею та іншими сипучими матеріалами. Для цих цілей підійдуть земля з квіткового горщика, порошкоподібний засіб або пральний порошок, пісок з лотка для тварин. Крім того, на вогонь можна накинути щільну тканину і притиснути краю до поверхні – для цього підійде ковдру, пальто, щільне покривало.

Що потрібно знати

Кілька простих правил, які повинен знати кожна дитина на випадок пожежі:

• головне – вийти з охопленої вогнем кімнати або будинку;
  • якщо самостійно зателефонувати в службу порятунку не можна - потрібно покликати дорослих на допомогу. Для цього можна використовувати сусідів або перехожих;
  • дим набагато небезпечніше, ніж відкритий вогонь. Під час пожежі потрібно дихати через мокру ганчірку і рухатися до виходу поповзом-внизу диму менше;
  • головне правило під час пожежі – зберігати спокій і чекати приїзду рятувальників.

Чого робити ні в якому разі не можна!

Ну, і наостанок поговоримо про категоричні заборони. Під час пожежі ні в якому разі не можна:

• ховатися від вогню під ліжком, в шафі або під ковдрою. Перший інстинкт дитини – сховатися від небезпеки. На жаль, саме ця дія і призводить до великої кількості трагічних випадків;
  • користуватися для виходу з дому ліфтом. Ліфт є пасткою під час пожежі – навчіть дитину використовувати пожежні виходи;
  • намагатися погасити вогонь самостійно. Невелике вогнище пожежі за умови наявності вільного виходу з дому можна спробувати погасити, але якщо вогонь вже відрізає шляхи відходу – ризикувати не треба. Для маленьких дітей це особливо актуально-навчіть дитину відразу виходити по евакуаційних шляхах;
  • збирати іграшки або намагатися врятувати домашніх вихованців під час пожежі.

Обухівське РУ ГУ ДСНС України у Київській області