A A A K K K
для людей із порушенням зору
Ржищівська міська територіальна громада
Київська область, Обухівський район

ЗА ПРОГРАМОЮ "ДОСТУПНІ ЛІКИ" БЕЗОПЛАТНИЙ ІНСУЛІН МОЖНА ОТРИМАТИ ЛИШЕ ЗА ЕЛЕКТРОННИМ РЕЦЕПТОМ!

Дата: 14.09.2021 13:30
Кількість переглядів: 736

НСЗУ почала адмініструвати програму забезпечення інсулінами з 1 липня. Це означає, що пацієнти з цукровим діабетом можуть безоплатно або з доплатою отримати препарати інсуліну у будь-якій аптеці, яка працює за договором з НСЗУ. А Національна служба здоров’я відшкодує цим аптекам вартість препаратів.

Як пацієнту з цукровим діабетом отримати інсулін за електронним рецептом?

1. Прийти на прийом до ендокринолога.

2. Мати складений ендокринологом індивідуальний план лікування, де лікар призначає тип та дозування інсуліну і вносить ці дані в електронну систему охорони здоров’я.

3. Отримати електронний рецепт у ендокринолога або свого сімейного лікаря.

4. Прийти та отримати інсуліни у будь-якій аптеці у будь-якому населеному пункті, без прив’язки до місця реєстрації пацієнта та місця роботи лікаря, який видав електронний рецепт.

Головна умова - аптека повинна мати договір з НСЗУ за напрямом реімбурсації інсулінів. Чи має аптека такий договір і чи бере участь у програмі реімбурсації - можна буде уточнити за номером 16 77. Це контакт-центр Національної служби здоров’я України. Де є найближча аптека з “Доступними ліками” можна перевірити й на сайті НСЗУ на дашбордах у розділі Е-дані.

Повторний е-рецепт на інсулін пацієнт може отримати або у свого сімейного лікаря, або у ендокринолога.

Важливо зазначити, що сімейний лікар може виписати електронний рецепт лише за встановленим ендокринологом планом лікування і не може змінити призначення ендокринолога. Якщо тієї кількості інсулінів, які призначив ендокринолог недостатньо, то сімейний лікар направляє пацієнта знову до ендокринолога для коригування або створення нового плану. А до кого звертатись за повторним рецептом, пацієнт обирає самостійно.

Тому головне, що повинен зробити пацієнт вже зараз, - укласти декларацію з сімейним лікарем, щоб отримувати безоплатну медичну допомогу у повному обсязі в межах Програми медичних гарантій.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора