ДО ВІДОМА СУБ'ЄКТІВ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ!

Дата: 27.09.2021 15:50

Звертаємо увагу, що 11 липня 2021 року розпочалася кампанія з оновлення відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, що триватиме до 10 жовтня 2021 року (включно).

Нагадуємо, що за порушення термінів подання інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи передбачено накладення штрафу на керівника юридичної особи або особу, вповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу).

Міністерством юстиції України надано рекомендації щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення стосовно неподання або несвоєчасного подання юридичною особою, передбаченої Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи (Лист Міністерства юстиції України від 14 вересня 2021 року № 79493/8.4.4/32-21).

Подають інформацію про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи, у тому числі кінцевого бенефіціарного власника її засновника, якщо засновник - юридична особа (крім політичних партій, структурних утворень політичних партій, професійних спілок, їх об’єднань, організацій профспілок, передбачених статутом профспілок та їх об’єднань, творчих спілок, місцевих осередків творчих спілок, організацій роботодавців, їх об’єднань, адвокатських об’єднань, торгово-промислових палат, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, релігійних організацій, державних органів, органів місцевого самоврядування, їх асоціацій, державних та комунальних підприємств, установ, організацій)

Звертаємо увагу!

Міністерством фінансів України опубліковано нові зразки складання схематичного зображення структури власності, які дещо відрізняються від попередньої редакції.

Зміни відбулись у схематичному зображенні юридичних осіб, частками в статутному капіталі та/або акціями яких володіє велика кількість фізичних осіб з незначним відсотком участі у статутному капіталі такої юридичної особи.

Відповідно до нових зразків підприємствам з великою кількістю фізичних осіб – засновників, доведеться зазначити інформацію про всіх фізичних осіб.

Крім того, додано зразки для державних підприємств та підприємств, в яких держава володіє 50% капіталу.

Зразки складання схематичного зображення структури власності можна переглянути за посиланням:????