В ХОДОРОВІ РЖИЩІВСЬКОЇ МТГ З ПОЧЕСТЯМИ ПЕРЕПОХОВАЛИ ОСТАНКИ ВОЇНІВ ЧАСІВ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

Дата: 26.11.2021 14:25

Фото без опису25 листопада у Ходорові відбулося перепоховання 36 воїнів часів Другої світової війни, останки яких було знайдено на території Грушівського старостинського округу Ржищівської громади. Захід відбувся за ініціативи Київської обласної організації ради ветеранів України (керівник Микола Томашов).

На цьому меморіалі підтверджено похованння майже 3 000 воїнів, частина з яких залишається невідомою. Серед них 14 Героїв Радянського Союзу.

Солдат було знайдено завдяки спільній роботі трьох пошукових загонів, а саме групи «Пошук» Спілки воїнів-афганців м. Біла Церква, Київського пошукового загону «Рубіж», Бишівського пошукового загону «Вертикаль».

В урочистій церемонії поховання останків воїнів взяли участь голова Київської обласної організації ветеранів України Микола Томашов, депутат Київської обласної ради Руслан Кузьменко, голова Ржищівської МТГ Крістіна Чорненька, голова Обухівської районної ради Антон Карманов, депутати Обухівської районної ради Юрій Терещенко, Юрій Колісник, Олександр Шпиль, депутати Ржищівської міської ради Володимир Дідиченко, Олексій Богданець, старости сіл Ржищівської громади Тетяна Нероба, Галина Гриб, Тетяна Гребельник, Олег Колосовський, Лідія Мельник, Олена Полковніченко, голова ради ветеранів Ржищева Лариса Моргун з делегацією, керівник групи «Пошук» Білоцерківської МГО Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Віталій Настін, делегації від осередків організації Ради ветеранів Київщини.

Ведучий заходу - керівник Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім. П. К. Саксаганського, заслужений працівник культури України Ігор Іванович Подолянець.

Віськові почесті загиблим воїнам надані оркестром, почесною вартою та салютною групою Київського військового гарнізону. Підрозділ Збройних сил України ніс почесний караул, а також пройшов урочистий марш та здійснив Почесний залп на честь всіх загиблих воїнів, віддаючи останні військові почесті під музичний супровід військового духового оркестру.

Традиційно, літію за загиблими воїнами провів метрополит Білоцерківський та Богуславський Української православної церкви Августин.

Керівник Київської обласної організації ветеранів України Микола Томашов подякував голові Ржищівської МТГ Крістіні Чорненькій і депутату Київської обласної ради Руслану Кузьменку за шанобливе ставлення до пам’яті загиблих воїнів і патронат заходу з перепоховання.

Після поховання воїнів усі присутні зібралися біля польової кухні, щоб пом’янути загиблих.

Захід відбувся за фінансової підтримки Київської обласної організації ветеранів України (керівник Микола Томашов), депутата Київської обласної ради Руслана Кузьменка.

Староста Грушівського старостинського округу Тетяна Нероба подякувала місцевим жителям, які допомагали в організації та проведені заходу, а саме: Ользі Дяченкоі, Олександру Щеголь, Тетяні Лабун, Галині Когут, Катерині Погребній, працівникам Служби благоустрою Віталію Пепчуку та Миколі Негрієнку, працівникам культури Ганні Безрадній, Галині Лемішко, фельдшеру Тетяні Петрученко і всім небайдужим.