Ржищівська міська територіальна громада
Київська область, Обухівський район

13 січня співробітники Обухівського РУ ГУ ДСНС України у Київській області з метою забезпечення життя та здоров’я людей на водних об’єктах було проведено рейд на водних об’єктах Ржищівської громади

Дата: 13.01.2022 15:09
Кількість переглядів: 450

Рятівники проводили бесіди з рибаками та нагадували їм про заходи безпеки на льоду та про дії, які необхідно виконувати якщо ви провалились під лід.

Також серед громадян було розповсюджено наглядну агітацію у вигляді листівок.

Фото без опису

 

ЯКЩО ВИ ПРОВАЛИЛИСЯ ПІД КРИГУ

  • Широко розкиньте руки по крайкам льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Дійте рішуче і не лякайтеся: тисячі людей провалювалися до вас і врятувалися.
  • Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне - пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.
  • Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.
  • Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу та терміново зателефонуйте до служби порятунку 101.  Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них. Наближайтесь до ополонки тільки повзиком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати пов'язані ремені, шарфи або дошки треба за 3-4 метра.
  • Якщо ви не один, тоді узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і швидко - постраждалий швидко мерзне в крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу.
  • Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і напоїть чаєм.

БУДЬТЕ УВАЖНІ: ЛІД МОЖЕ ПІДВЕСТИ НАС ВОСЕНИ, ВЗИМКУ І НАВЕСНІ.

ВІДПРАВЛЯТИСЯ НА ВОДОЙМИ ПООДИНЦІ НЕБЕЗПЕЧНО!

 

Провідний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям                                  Обухівського РУ ГУ ДСНС України у Київській області                                                        старший лейтенант служби цивільного захисту Владислав СЕКРЕТ

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора