До уваги платників податку II - IV груп

Дата: 13.01.2022 15:12

Фото без описуКагарлицька ДПІ Головного управління ДПС у Київській області інформує, що з 01 січня 2022 року значно розширюється коло суб’єктів господарювання (фізичних осіб-підприємців), які мають застосовувати реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО) та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (далі - ПРРО).

Щодо ведення обліку товарних запасів вкотре наголошуємо, що відповідно до Наказу Міністерства фінансів України від 03.09.2021 року № 496 «Про затвердження Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку» далі (Порядок №496) не поширює свою дію на платників єдиного податку І групи. Із зального числа платників єдиного податку ІІ – IV груп Порядок № 496 поширює свою дію виключно на платників, визначених у п. 61 підрозділу10 розділу ХХ Податкового кодексу України, які здійснюють:

• реалізацію технічно-складних побутових товарів, що підлягають

гарантійному ремонту;

• реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення;
  • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів,

дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Водночас Порядок №496 поширює свою дію на ФОП ІІІ групи єдиного податку, які зареєстровані платниками ПДВ.

Разом з цим Порядок №496 встановлює обов’язок ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації для ФОП, які використовують загальну систему оподаткування та здійснюють свою діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Таким чином, фізичні особи – підприємці, які використовують спрощену систему оподаткування, не є при цьому платниками ПДВ та не здійснюють продаж технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, та напівдорогоцінного каміння, не зобов’язані вести облік товарних запасів та підтверджувати їх походження первинними документами для цілей контролю за дотриманням законодавства у сфері застосування РРО