A A A K K K
для людей із порушенням зору
Ржищівська міська територіальна громада
Київська область, Обухівський район

Пенсійний фонд України інформує

Дата: 14.01.2022 13:12
Кількість переглядів: 276

Перерахунки з 1 січня: кому і на скільки
Перерахунки пенсій у зв’язку з втратою годувальника

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.10.2021 №1052 внесено зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 03.08.2020 № 674 щодо проведення з 01 січня 2022 року перерахунків пенсій у зв’язку з втратою годувальника, призначених відповідно до частини четвертої статті 41 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

З 01 січня ц.р мінімальний розмір пенсійної виплати кожному з непрацездатних батьків, дружині (чоловікові) незалежно від наявності інших членів сім’ї загиблого, померлого (такого, що пропав безвісти), який брав безпосередню участь в антитерористичній операції у зоні АТО/ООС, встановлено на рівні 7800 гривень.

Підвищено мінімальні пенсійні виплати ліквідаторам аварії на ЧАЕС, які отримали інвалідність.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України № 1307 від 09.12.2021 “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 і від 26.09.2012 № 886” з 01 січня 2022 року проведено перерахунки пенсій по інвалідності осіб із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, визначених статтею 10 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, стосовно яких установлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, осіб, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та здійсненні на них регламентних робіт, внаслідок чого стали особами з інвалідністю, а також пенсій у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи за осіб з їх числа.

У разі доцільності, пенсії обчислено виходячи із заробітної плати, визначеної з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати станом на 1 січня 2021 року, обчисленої за формулою, встановленою пунктом 9-1 постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210.

Громадянки України, яким 2022-го виповниться 60 років, одержать доплату до пенсійної виплати

Упродовж останніх 10 років відбувалося поступове підвищення пенсійного віку для жінок. 2021-го воно було завершено зі встановленням 60-річного віку виходу на пенсію. У зв’язку із цим держава виплачує жінкам компенсаційні виплати. Іх передбачено в урядовій постанові № 963, у які зазначено, що жінкам, які народилися в період із 1 січня по 31 грудня 1962 року, до пенсії за віком, обчисленої за загальним законом, встановлюється щомісячне підвищення у розмірі 9% за умови, що до цього їм не призначали будь-яку іншу пенсію.

Важливо!

Січневі перерахунки проведено автоматизованим способом, тому звертатися до органів Пенсійного фонду не потрібно. Розмір підвищення розраховано індивідуально для кожного пенсіонера за документами, які містяться в пенсійній справі. Пенсії виплачуються пенсіонерам у визначену дату, починаючи з 4 січня.

 

Соціальної захищеності працівника – офіційне оформлення трудових відносин

Заробітна плата «в конверті» – негативний чинник, який приховує в собі потенційну загрозу залишитися  у старості без засобів для існування.

Прихована оплата найманої праці позбавляє можливості набуття працівниками страхового стажу, необхідного для призначення пенсії. Відповідно до чинного законодавства, для зарахування повного місяця роботи до страхового стажу роботодавець має сплатити за працівника єдиний внесок у розмірі, не меншому за встановлений законом мінімальний, який наразі становить 1430 грн (визначається як добуток мінімального розміру заробітної плати (6500 грн) та відсотка внеску (22%).

Необхідно пам’ятати, що за мінімальних заробітків та мінімальних внесків на вищу пенсію, ніж мінімальна, годі й розраховувати, а за нелегальних умов праці можна взагалі залишитися без пенсійного забезпечення.

Важливо також розуміти, що від повноти сплати єдиного соціального внеску усіма роботодавцями, фізичними особами-підприємцями та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, залежить стабільність і повнота виплати пенсій літнім людям, у тому числі батькам, дідусям і бабусям кожного з нас, адже  за їхній добробут відповідальне саме нинішнє покоління.

Хотілося б, щоб важливість легалізації оплати праці та сплати зобов’язань з єдиного внеску знайшло розуміння як серед населення області, так і серед тих роботодавців, які не вважають за необхідне офіційно декларувати трудові відносини з найманими працівниками та підвищувати їх рівень оплати праці.

Фахівці Пенсійного фонду України укотре звертаються до роботодавців із закликом усвідомити свою відповідальність перед людьми і легалізувати трудові відносини з працівниками,  гідно оплачувати їхню роботу й своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески. Це  забезпечить соціальну захищеність людей, які у вас працюють, та дасть їм можливість реалізувати в майбутньому своє право на пенсійне забезпечення.

Водночас із застереженням звертаємося до всіх громадян: не погоджуйтесь на пропозиції тіньової зайнятості й оплати праці, адже тільки офіційно оформлені трудові відносини та справедливі заробітки можуть забезпечити вам гідне життя, соціальні гарантії та високі пенсійні виплати!

 

В яких випадках здійснюються відрахування з пенсійних виплат.

Утримання частини пенсійних коштів можливе у разі надходження до Пенсійного фонду відповідного рішення від органів виконавчої служби.

Якщо до пенсійної служби надходить декілька таких постанов щодо однієї й тієї ж особи, або ж частина грошей уже утримується за іншими документами, відрахування здійснюються в порядку черги. При цьому законодавством встановлені обмеження щодо можливого розміру утримання. Зокрема, загальна сума відрахувань з пенсійної виплати не може перевищувати 50 відсотків її розміру на:

 утримання членів сім’ї (аліменти);

–  відшкодування збитків, спричинених розкраданням майна підприємств, установ і організацій;

–   відшкодування пенсіонером завданої шкоди у вигляді каліцтва, іншого ушкодження здоров’я, а також у випадку заподіяння смерті;

   повернення переплачених сум заробітної плати в передбачених законом випадках.

За іншими видами стягнень може бути відраховано не більше 20% пенсії.

Припинення стягнень за виконавчим документом можливе лише після сплати всіх боргових зобов’язань, які виникли на його підставі, або після надання державним/приватним виконавцем оригіналу постанови на припинення стягнення.

У разі виникнення спірних питань щодо сум, зазначених у виконавчому документі, або з інших питань, які стосуються виконавчого провадження, пенсіонер-боржник має звернутись до відділу примусового стягнення виконавчої служби особисто за місцем відкриття виконавчого  провадження.

 

Е-лікарняний: важливі роз'яснення для пацієнтів.

З 1 жовтня 2021 року усі заклади охорони здоров'я України перейшли на оформлення електронних лікарняних. Відтепер пацієнти не будуть носити паперові лікарняні на роботу, а захворівши - мають змогу повідомляти роботодавцю номер електронного лікарняного. Що змінилось при оформленні лікарняного, чому більше не потрібно збирати підписи та штампи та бланках та які і від кого  смс-повідомлення необхідно отримати під час оформлення тимчасової непрацездатності - відповіді на ці та інші питання, про які важливо знати усім у цьому матеріалі.

 • Як виглядає оформлення е-лікарняних?

Тепер жодних бланків, де зазначено чим ви хворіли! Якщо ви захворіли, насамперед потрібно звернутися до лікаря, який проведе медичний огляд та призначить лікування. Якщо виявиться, що у зв’язку зі станом здоров’я вам потрібно “піти на лікарняний”, лікар створить електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність. Цей електронний документ підтверджує вашу непрацездатність протягом прогнозованого періоду. І на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність (далі - МВТН) буде сформовано ваш електронний лікарняний в Електронному реєстрі листків непрацездатності. В особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду ви можете переглянути ваші листки непрацездатності.  

 • На що варто звернути увагу у лікаря, коли “йдеш на лікарняний”?

Під час створення лікарем МВТНа пацієнтам рекомендується перевірити коректність введеної лікарем інформації. А ще важливо отримати смс-повідомлення від електронної системи охорони здоров'я. Якщо не отримали - перевірте актуальність внесеного в систему номера телефону. Отримане повідомлення міститиме 16 значний номер МВНТ і підтверджує, що він був створений саме вам.

 • Як ви дізнаєтеся, що е-лікарняний оформлено успішно?  

Фактом підтвердження успішного формування електронного лікарняного є отримання другого смс-повідомлення, цього разу - від Пенсійного фонду України. Його ви отримаєте якщо зареєструвалися на порталі пенсійного фонду і там зазначили саме цей спосіб комунікації. Важливо розуміти, що успішність формування саме електронного лікарняного залежить від наявності ваших даних в Реєстрі застрахованих осіб. Їх має подати ваш роботодавець.

В яких випадках Вам можуть не прийти 2 смс-повідомлення?

 1. Від електронної системи охорони здоров'я не прийде смс-повідомлення якщо:
 • у системі неактуальний ваш номер телефону,
 • ви не обрали цей спосіб комунікації,
 • у вас змінилися персональні дані (наприклад, номер паспорта), а ви не повідомили про це лікаря,
 • якщо МВТН був помилково створений не вам.
 1. Від Пенсійного фонду не прийде смс-повідомлення якщо:
 • ви не зареєструвалися в особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду та не обрали цей спосіб комунікації,
 • в особистому кабінеті неактуальний номер телефону,
 • ви офіційно не працевлаштовані та в реєстрі відсутні дані про сплату ЄСВ,
 • ви не є застрахованою особою і ваші дані відсутні в Реєстрі застрахованих осіб,
 • ваш роботодавець не подав ваші дані для внесення в РЗО.

Якщо електронний лікарняний не був сформований, у такому випадку вам слід запитати у лікаря, чи надходила відповідь від Електронного реєстру листків непрацездатності. Якщо буде з’ясовано, що "запис не знайдено", а пацієнт є застрахованою особою необхідно звернутися до роботодавця або на гарячу лінію Пенсійного фонду України - телефон  0 800 503 753.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора