ЗВЕРНЕННЯ МІСЬКОГО ГОЛОВИ КРІСТІНИ ЧОРНЕНЬКОЇ: ЩО РОБИТИ У НАДЗВИЧАЙНІЙ СИТУАЦІЇ?

Дата: 24.02.2022 07:18

Шановні жителі Ржищівської громади!

Ситуація, в який опинилася наша країна, потребує від кожного з нас готовності до взаємодопомоги, спокою та рішучих дій. Наразі звідусіль до нас надходить багато інформації - телебачення, друзі, колеги, Інтернет. А тому важливо не піддаватися паніці, тому що вона - головний ворог. Наш ворог хоче, щоб ми панікували, тому що тоді людьми легко маніпулювати.

Кожному з нас необхідно розуміти реальну ситуацію в нашій громаді та знати - що робити у надзвичайній ситуації.

З метою інформування жителів Ржищівської громади на офіційному сайті створено окремий розділ, де оприлюднюється важлива та корисна інформація:

Коротко про головне:

1. НАДЗВИЧАЙНИЙ СТАН

Сьогодні голова Київської обласної державної адміністрації повідомив про запровадження надзвичайного стану на Київщині. Звертаю увагу, що «надзвичайний стан» - це не «воєнний стан». Обмеження, які будуть встановлюватися в разі потреби, передбачають лише посилений контроль в’їздів та виїздів з території міст та області, можливе обмеження руху та огляд транспортних засобів, заборону проведення мітингів та масових заходів.

Верховна Рада України проголосувала за запровадження надзвичайного стану на теритоіі України з 24 лютого на 30 діб.

2. СБУ ПОВІДОМЛЯЄ:

Ескалація на Сході супроводжується спробами розхитати суспільство через панічні настрої, кібератаки, інформаційно-психологічні операції, активацію російських агентів впливу та диверсійних груп, тощо. Усі ці дестабілізаційні фактори знаходяться під особливою увагою СБУ. Введення надзвичайного стану надає додаткові інструменти для їх нейтралізації, покращення захисту об’єктів критичної інфраструктури та громадського порядку, недопущення диверсій, протидії іншим проявам гібридної війни.

3. ПРИЗОВ РЕЗЕРВІСТІВ

Президент України видав Наказ про призов резервістів на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період. Призову підлягатимуть резервісти від 18 до 60 років. Це будуть як офіцери так і рядовий, сержантський склад. Призов розпочнеться від сьогодні. Максимальний термін служби 1 рік. Резервісти оперативного резерву першої черги проходитимуть службу у тих військових частинах і за тим фахом, в яких вони проходили службу до цього та підписали контракт для проходження служби в оперативному резерві першої черги (ОР-1).

Деталі: https://rzhyshivska-gromada.gov.ua/news/1645634801/

4. ІНТЕРАКТИВНА МАПА УКРИТТІВ РЖИЩІВСЬКОЇ ГРОМАДИ НА ВИПАДОК НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ

5. ТЕРИТОРІАЛЬНА ОБОРОНА: ХТО І ЯК МОЖЕ ВСТУПИТИ?

6. ПРИЄДНАТИСЯ ДО ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОБОРОНИ

Охочим записатися до батальйону територіальної оборони необхідно звернутися до Обухівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за адресою:

м. Обухів, вулиця Київська, 40, (колишній Обухівський районний військовий комісаріат).

Контактні телефони:

(04572) 5-13-45

(068) 548-53-70

Електронна адреса: obuhiv_rvk@i.ua.

Деталі: https://rzhyshivska-gromada.gov.ua/news/1645285725/

7. ПРИЄДНАТИСЯ ДО ВОЛОНТЕРСЬКОЇ КОМАНДИ З ОХОРОНИ ПОРЯДКУ НА ТЕРИТОРІЇ РЖИЩІВСЬКОЇ ГРОМАДИ

Волонтерами можуть бути громадяни, які на добровільних засадах готові здійснювати контроль за порядком, недопущенням мародерства та виконувати іншу організаційну допомогу разом з органами місцевої влади.

Записатися можна за телефоном:

(067) 408 85 87? або відправити контактні дані на електронну адресу y_teresh@ukr.net. Контактна особа: перший заступник міського голови Юрій Терещенко.

8. ЯК ЩЕ МОЖНА ДОПОМОГТИ?

- не знімати й не поширювати фото, відео пересування армійців і техніки Збройних Сил України!

- зберігати спокій, не сіяти паніку, не розповсюджувати не перевірену інформацію.

- жителям багатоповерхових будинків самоорганізовуватися та наводити лад в підвальних приміщеннях своїх будинків. Служба благоустрою готова допомогти з вивезенням сміття з підвального приміщення.

9. ЗАПЛАНОВАНІ ЗАХОДИ

- проведення зустрічі з представниками нашого батальйону спрямовані на роз'яснення, що робити у надзвичайних ситуаціях та чому потрібно підписувати контракт резервіста ТрО;

- курс навчання з надання першої невідкладної допомоги, де всі охочі зможуть отримати знання, як правильно надати першу допомогу при різних травмах, опіках, ДТП та інших ситуаціях, які несуть загрозу життю людини. Курс адресований особам без медичної освіти, щоб в подальшому могли передати отримані знання іншим;

- вишкіл із базової військової підготовки для усіх охочих.

Дату та час буде повідомлено окремо.

10. ЗБІРКА КОРИСНИХ ПОРАД «У РАЗІ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ АБО ВІЙНИ»

- Оборонні можливості України

- Поради до підготовки вдома

- Що робити в надзвичайній ситуації або в зоні бойових дій?

- Що ще варто знати, опинившись в зоні обстрілу?

- Як не стати жертвою дезінформації?

- Що робити після отримання сигналу «Увага всім!»

- Як підготувати «тривожну валізу»?

- Під час обстрілу стрілецькою зброєю

- Під час артобстрілів

- Під час артилерійських обстрілів системами залпового вогню

- Що має бути в аптечці?

Разом до перемоги! Тримаймо стрій!

З повагою, Ржищівський міський голова

Крістіна ЧОРНЕНЬКА