Чому так часто оголошується повітряна тривога ?

Дата: 04.03.2022 21:12

Повітряна тривога оголошується, коли сили ПВО сповіщують про рух ворожих літаків у напрямку області або є підтвердження запуску балістичних ракет.

Точне місце, куди може влучити ракета, чи який населений пункт атакує літак, визначити важко.

Тому повітряна тривога (в т. ч. і по всій території області одразу) буде оголошуватися стільки разів, скільки цього вимагатиме ситуація!

Це рятує людські життя!

Будь ласка переміщайтеся після таких сигналів негайно в укриття !

ЩОДО РОБОТИ СИСТЕМИ ОПОВІЩЕННЯ

Система оповіщення працює в наступному порядку:

Міністрство оборони України, якщо має дані про загрозу, повідомляє Державну службу з надзвичайних ситуацій, яка відповідно до регіону, де можлива загроза, вмикає сигнали системи оповіщення.

Коли вмикати, вимикати, рівень гучності, тривалість - все визначається оператором обласного ДСНС відповідно до інструкцій.

Доступу до системи оповіщення служби міста не мають

В зв'язку з тим, що гучність системи оповіщення недостатня, було прийнято ряд рішень, які дозволять поширити сигнал та охопити більшу частину міста. А саме:

увімкнення звуку сирени підсилюючою апаратурою в будинку культури, церковні дзвони, дзвінки в закладах освіти, оповіщення на офіційній сторінці міськвиконкому у мережі фейсбук та телеграм каналі міського голови Крістіни Чорненької.

Після цього всім необхідно перейти в найближчі укриття або в самостійно підготовленні місця.

Після отримання сигналу "ВІДБІЙ ТРИВОГИ" процедура з оповіщенням повторюється - оповіщення через соцмережі та чергових.

Сигнал тривоги може подаватись по Україні , по області, по району, по місту.

Ніхто не може наперед знати, куди саме направлений ворожий удар. Тому тривога подається загальна. А удар може бути завданий по іншим містам чи районам.