Державна податкова служба інформує: Пільговий податковий режим на період воєнного стану діє з 17 березня 2022

Дата: 23.03.2022 19:05

Фото без опису17 березня 2022 року офіційно опублікований Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану" від 15.03.2022 року № 2120-IX, який встановлює пільговий податковий режим для бізнесу на період воєнного стану.

Зокрема, передбачається:

• запровадження спрощеної системи оподаткування для юридичних осіб та ФОПів, з обсягом доходів до 10,0 млрд.грн. зі сплатою єдиного податку за ставкою 2% від доходу. При цьому знято обмеження щодо кількості найманих працівників.
  • Виняток встановлено для підприємств, які здійснюють продаж підакцизних товарів, для грального бізнесу, для підприємств, які займаються видобутком та реалізацією корисних копалин та для банків.
  • скасовано акциз на пальне: акциз на бензини, важкі дистиляти та скраплении? газ становить 0 євро за 1000 літрів.
  • знижено з 20% до 7% ставку ПДВ для ввезення пального.
  • звільнено ФОП ПЄП І - ІІІ групи від сплати єдиного соціального внеску за себе з 01 березня і до припинення воєнного стану.
  • Протягом 3-ох місяців після закінчення воєнного стану штрафи та пеня щодо ЄСВ не застосовуються, а перевірки не проводяться.
  • ФОП ПЄП ІІ-ІІІ груп та ЮО ПЄП ІІІ групи дозволяється не сплачувати ЄСВ за мобілізованих працівників - ці суми будуть сплачені коштами дербюджету.
  • з 01 квітня 2022 до припинення воєнного стану ФОП ПЄП І-ІІ груп мають право не сплачувати єдиний податок.
  • з 24 лютого 2022 року до кінця 2022 року власники звільняються від сплати податку за землю, розташовану на територіях, де йдуть бої.
  • за 2022-2023 роки не нараховується та не сплачується загальне мінімальне податкове зобов’язання за земельні ділянки, розташовані на територіях, на яких ведуться бойові дії, тимчасово окуповані збройними формуваннями Російської Федерації та/або засмічені вибухонебезпечними предметами, або на яких наявні фортифікаційні споруди.
  • за 2022 рік не нараховується та не сплачується екологічний податок за об’єкти оподаткування, розташовані на територіях, на яких ведуться бойові дії або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями РФ.
  • передбачено право на податкову знижку на кошти або майно, перераховані як пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям у розмірі, що не перевищує 16% (раніше було 4%) загального оподатковуваного доходу платника податку.
  • відновлюються всі фактичні перевірки, зокрема заборонені на час карантину. Фактичні перевірки можуть проводитися стосовно забезпечення можливості розраховуватися карткою. За порушення – штраф 8 500 грн.
  • благодійна допомога, надана учасникам бойових дій та особам, які живуть на території бойових дій, не оподатковується ПДФО. Також не оподатковується ПДФО вся нецільова благодійна допомога особам, які постраждали внаслідок збройної агресії РФ.
  • Не є постачанням товарів та послуг випадки, коли товари та послуги передаються Зброи?ним Силам, територіальній обороні та урядовим структурам.
  • скасовано відповідальність за несвоєчасну сплату за споживчими кредитами. Після закінчення війни ще місяць забороняється стягувати майно за іпотекою та виселяти мешканців.
    Нацбанку на час воєнного стану дозволяється купувати цінні папери в емітентів. Послаблюються вимоги до достатності капіталу банків на час війни та надається низка послаблень щодо фінмоніторингу.

Такий пільговий податковий режим діятиме до кінця воєнного стану.