Дії населення при отриманні сигналу "Хімічне зараження"

Дата: 24.03.2022 20:07

- Негайно залишити зону ураження
- У разі неможливості евакуації залишатись у приміщеннях і обмежити доступ повітря із зовні
- Щільно зачинити вікна та двері, вентиляційні отвори, димоходи
- Одягнутися так, щоб залишилося якомога менше відкритої шкіри
- Заклеїти щілини у вікнах папером чи скотчем
- При можливості використовувати протигази або ватно-марлеві пов'язки (шматок тканини) змочені водою чи 2-5% розчинами питної соди
- При перебуванні на вулиці забороняється торкатися будь-яких предметів
- Чекати повідомлення від органів влади через засоби зв'язку (телевізор, радіо, телефон тощо) для отримання вказівок щодо подальших дій

РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо дій місцевих органів влади, ДСНС та населення у разі загрози застосування окупантами бойових отруйних речовин

Бойові отруйні речовині, які можуть застосовуватись військами окупанта:

• Зарин - бойова отруйна речовина нервово-паралітичної дії, смерть настає протягом 5-15 хвилин після контакту. Стійкість в повітрі зарину в теплу пору року - декілька годин, в холодну - до 2 діб.

• Зоман - бойова отруйна речовина нервово-паралітичної дії, смерть настає протягом 2-5 хвилин після контакту. Стійкість в повітрі зоману в теплу пору року -10 годин, в холодну - до 3 діб.

• VХ гази - бойова отруйна речовина нервово-паралітичної дії, настає протягом 10-15 хвилин після контакту. Стійкість в повітрі  в теплу пору року - 1-3 доби, в холодну - 30-60 діб.

1. Люїзит - бойова отруйна речовина шкірно-наривної дії, смерть настає протягом 3-5 хвилин після контакту. Стійкість в повітрі люїзиту в теплу пору року - 4-12 годин, в холодну - кілька діб.

• Іприт - бойова отруйна речовина шкірно-наривної дії, смерть настає протягом 2-5 хвилин (при потраплянні в організм через органи дихання) після контакту. При контакті зі шкірою - ураження з’являється через 6 годин після впливу. Стійкість в повітрі іприту в теплу пору року - до 2 діб, в холодну - 60- 90 діб.

Дії МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ
при застосуванні окупантом бойових отруйних речовин

Військові адміністрації при отриманні сигналу про загрозу застосування бойових отруйних речовин на окремих територіях здійснюють:

• інформування населення, підприємства, установи і організації про загрозу застосування бойових отруйних речовин за сигналом «ХІМІЧНЕ ЗАРАЖЕННЯ»;

• інформування про місця знаходження сховищ, які обладнанні фільтро¬вентиляційними установками;

• видачу засобів індивідуального захисту органів дихання (протигазів) для працюючого персоналу та укриття їх в захисних спорудах;

• інформування про елементарні заходи щодо ізоляції від бойових отруйних речовин в домашніх умовах (максимально обмежити доступ повітря із зовні);

• евакуацію населення із зони можливого ураження - основний дієвий засіб захисту населення від бойових отруйних речовин.

ДІЇ ПІДРОЗДІЛІВ Державної служби України з надзвичайних ситуацій
при застосуванні окупантом бойових отруйних речовин

Підрозділи радіаційного, хімічного та біологічного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій здійснюють:

• хімічну розвідку територій щодо наявності бойових отруйних речовин; визначають межі забрудненої зони, встановлюють попереджувальні (огороджувальні) знаки;

• надають допомогу місцевим органам влади щодо евакуації (виведення) постраждалого населення у безпечні місця;

• розгортають пункти спеціальної обробки (деконтамінації) та проводять санітарну обробку постраждалого населення;

• проводять санітарну обробку (деконтамінацію) особового складу, який працював на забруднених ділянках.