Ржищівська міська територіальна громада
Київська область, Обухівський район

В УКРАЇНІ ВПРОВАДЖЕНО КРИМІНАЛЬНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА НЕЦІЛЬОВЕ ВИКОРИСТАННЯ ГУМАНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ

Дата: 30.03.2022 09:13
Кількість переглядів: 236

24 березня Верховна Рада України прийняла Закон №7146 "Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо відповідальності за використання гуманітарної допомоги під час дії воєнного стану".

Яке покарання чекає за нецільове використання гуманітарної допомоги?

Отже, відповідно до цього закону "запроваджено кримінальну відповідальність за нецільове використання гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги з такими можливими санкціями":

  • штраф до 51 тис грн;
  • виправні роботи до 2-х років;
  • обмеження волі до 4-х років;
  • ув'язнення до 7-ми років з конфіскацією майна (за нецільове використання гуманітарки в особливо великому розмірі).

Міру покарання обирає суд після проведення розслідування та доведення вини правопорушника. Нецільовим використання гуманітарної допомоги вважається її присвоєння, продаж чи обмін на інші види товарів з метою особистої наживи.

Що ж наразі відноситься до гуманітарної допомоги?

Фото без описуВідповідно до Закону України "Про гуманітарну допомогу", гуманітарна допомога – це цільова адресна безоплатна допомога в грошовій або натуральній формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги або добровільних пожертвувань, або допомога у вигляді виконання робіт, надання послуг, що надається іноземними та вітчизняними донорами із гуманних мотивів отримувачам гуманітарної допомоги в Україні або за кордоном, які потребують її у зв’язку з соціальною незахищеністю, матеріальною незабезпеченістю, важким фінансовим становищем, виникненням надзвичайного стану, зокрема внаслідок стихійного лиха, аварій, епідемій і епізоотій, екологічних, техногенних та інших катастроф, які створюють загрозу для життя і здоров’я населення, або тяжкою хворобою конкретних фізичних осіб, а також для підготовки до збройного захисту держави та її захисту у разі збройної агресії або збройного конфлікту. Гуманітарна допомога є різновидом благодійництва.

Кабінет Мінсітрів України Постановою №224 від 7 березня 2022 року затвердив перелік категорій товарів, що визнаються гуманітарною допомогою. З цим переліком можна ознаомитися за посиланням????

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/224-2022-%D0%BF#n9


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора