A A A K K K
для людей із порушенням зору
Ржищівська міська територіальна громада
Київська область, Обухівський район

Пенсійний фонд України інформує

Дата: 23.05.2022 08:47
Кількість переглядів: 204

Шановні пенсіонери силових структур!

Нагадуємо, що прийом заяв/звернень щодо питань пенсійного забезпечення здійснюється в сервісних центрах Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області незалежно від місця проживання!

З адресами розташувань сервісних центрів можна ознайомитись за посиланням:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=317726093725066&id=100064630331892

 

Право на призначення дострокової пенсії.

30 квітня 2022 року набув чинності Закон України від 15 лютого 2022 року №2040-IX “Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства”.

Законом передбачено, зокрема можливість дострокового призначення пенсії за віком особам, трудовий договір з якими розірвано з ініціативи роботодавця у зв’язку із змінами в організації виробництва та праці, у тому числі з ліквідацією, реорганізацією, банкрутством, перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників.

Умови призначення дострокової пенсії:

- особу звільнено з роботи з ініціативи роботодавця у зв’язку із змінами в організації виробництва та праці, у тому числі з ліквідацією, реорганізацією, банкрутством, перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників;

- на день звільнення особи з роботи їй залишилося не більше ніж півтора року до досягнення пенсійного віку, визначеного статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування";

- особа зареєструвалася у державній службі зайнятості та для неї відсутня підходяща робота;

- особа набула повний страховий стаж (чоловік – 35 років, жінка – 30 років).

 Також за півтора року до досягнення пенсійного віку право на пенсію мають особи, трудовий договір з якими розірвано з ініціативи роботодавця у зв’язку з виявленням невідповідності працівника займаній посаді за станом здоров’я. Право на таку пенсію надається таким особам за наявності повного страхового стажу: у чоловіків – 35 років, у жінок – 30 років. Порядок їх призначення визначить Кабінет Міністрів України.

 

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника за безвісти зниклих під час війни.

Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області повідомляє.

Законом України від 14.04.2022 №2191 «Про внесення змін до Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти» та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання суспільних відносин, пов’язаних із набуттям статусу осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» передбачено право на призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника непрацездатні члени сім’ї, які були на утриманні особи, зниклої безвісти за особливих обставин.

Варто зазначити, що даний вид пенсії призначається незалежно від тривалості страхового стажу особи, зниклої безвісти за особливих обставин. При цьому дітям така пенсія призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.

Право на призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника виникає через місяць з дня внесення інформації про безвісне зникнення особи до Єдиного реєстру досудових розслідувань або до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

 

Пенсійний фонд у смартфоні.

Мобільний застосунок "Пенсійний фонд" надає доступ до електронних сервісів Пенсійного фонду України у зручному форматі з мобільних пристроїв (смартфонів та планшетів).

Мобільний застосунок "Пенсійний фонд" забезпечує:

- доступ з мобільних пристроїв до електронних сервісів Пенсійного фонду України;

- доступ до наявних даних персональної електронної облікової картки застрахованої особи та інших відомостей з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (анкетні дані, надана роботодавцем (страхувальником) інформація про заробітну плату (дохід, грошове забезпечення), сплачені на користь особи страхові внески, набутий страховий стаж);

- захист прав застрахованих осіб шляхом контролю за сплатою страхувальниками страхових внесків;

- доступ до наявних відомостей Електронної трудової книжки;

- доступ до листків непрацездатності та інших даних Електронного реєстру листків непрацездатності;

- доступ пенсіонерів до даних електронної пенсійної справи;

- подання заяви на призначення або перерахунок пенсії, що передбачає подання документів виключно в електронному вигляді;

- подання заяви на оформлення пенсійного посвідчення;

- подання даних для внесення змін до пенсійної справи;

- отримання та завантаження до мобільного пристрою електронних документів з Реєстру застрахованих осіб, які доступні в особистому кабінеті;

- верифікація документів, довідок, сформованих в особистому електронному кабінеті;

- подання звернення (запиту, пропозиції);

- перегляд стану опрацювання звернень до Пенсійного фонду України, в т. ч. прикріплених до звернень документів;

- одержання та перегляд повідомлень від Пенсійного фонду України.

Автентифікація користувачів можлива за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) або засобами Інтегрованої системи електронної ідентифікації GOV ID з використанням технології Bank ID.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора