Пенсійний фонд України інформує

Дата: 20.07.2022 10:31

Фото без описуПравила подання відомостей про трудову діяльність.

15 липня 2022 року, набули чинності оновлені правила подання відомостей про трудову діяльність застрахованих осіб в електронній формі, затверджені постановою правління Пенсійного фонду від 01.06.2022 № 8-3 «Про порядок та черговість подання відомостей для створення електронних трудових книжок».

Зокрема, вони передбачають можливість подання страхувальником або уповноваженим представником відомостей про місце роботи, кваліфікацію, заохочення, припинення трудових відносин, відсутніх в реєстрі застрахованих осіб.

Документом визначено структуру xml-файлу, у вигляді якого подаються відомості.

Уточнено, що відомості про трудову діяльність працівника подаються одноразово. Необхідність подавати відомості повторно є лише у разі виправлення раніше поданих неточних даних.

Детальніше за посиланням: https://bit.ly/3Px3M0S

Збільшено перелік банків для військових пенсіонерів.

Фото без описуЗ 01 липня 2022 року набув чинності Закон України від 19 червня 2022 року № 2314-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Так, ст. 52 зазначеного Закону передбачено два способи виплати пенсії:

- за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України через відділення поштового зв’язку АТ «Укрпошта»;

- шляхом зарахування пенсійних виплат на рахунок відкритий в банку, який особа обрала самостійно.

Слід зауважити, що до внесення змін уповноваженим банком для проведення виплат пенсій військовим пенсіонерам був визначений Державний ощадний банк України.

На сьогодні Уповноваженими банківськими установами на обслуговування пенсіонерів Київщини визначено 21 банк:

1. АТ "Державний ощадний банк України"

2. АТ "Райффайзен Банк Аваль"

3. АТ КБ "ПриватБанк"

4. АТ АБ "Укргазбанк"

5. АТ КБ "Правекс-банк"

6. АТ "Юнекс Банк"

7. АТ "Кредi Агрiколь Банк"

8. АТ "Пiреус банк МКБ"

9. АТ "Альфа-Банк"

10. АТ "Перший Український Мiжнародний банк"

11. АТ "УкрСиббанк"

12. АТ "Акцент Банк"

13. АТ "Пiвденний"

14. АТ "Кредобанк"

15. АТ "ТАСкомбанк"

16. АТ Державний експортно-iмпортний банк України

17. АТ "Iдея Банк"

18. АТ КБ "Акордбанк"

19. АТ "Комерцiйний iндустрiальний банк"

20. АТ "Кристалбанк"

21. АТ "ОТП Банк"

Необхідний стаж для виходу на пенсію у 2022 році.

Фото без описуЗ кожним роком зростають вимоги щодо наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком, оскільки не лише вік, а й наявність необхідного страхового стажу є визначальним фактором для отримання пенсійної виплати.

Починаючи з 01.01.2004 під час обчислення пенсії застосовується поняття «страховий стаж».

До страхового стажу, який з 01.01.2004 обчислюється за даними системи персоніфікованого обліку, зараховується також «трудовий стаж» набутий по 31.12.2003, який підтверджується записами трудової книжки.

На жаль, існують випадки, коли трудова книжка відсутня, або відсутні відповідні записи у ній, а також не збереглися документи про стаж.

У таких випадках, трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами, а у разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду України на підставі показань свідків.