Пенсійний фонд України інформує: право на достроковий вихід на пенсію

Дата: 10.08.2022 13:49

Статтею 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» визначено коло осіб, які належать до учасників бойових дій.

Згідно зі статтею 115 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» учасники бойових дій можуть претендувати на дострокову пенсію за віком:

• чоловіки - після досягнення 55 років (за наявності страхового стажу не менше 25 років);
  • жінки - після досягнення віку 50 років (і за умови наявності страхового не менше 20 років).

Розмір пенсій учасників бойових дій залежить від тривалості страхового стажу та отриманого заробітку (доходу), з яких сплачувалися страхові внески.

До пенсії учасникам бойових дій надаються:

-підвищення у розмірі 25 % від прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність;

-щомісячна цільова грошова допомога на прожиття у розмірі 40 гривень;

-щомісячна державна адресна допомога у сумі, якої не вистачає до мінімальної пенсійної виплати – 210 % прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Слушно зауважити, що 01.07.2022 прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність становить 2027 грн, отже, мінімальна пенсійна виплата для зазначеної категорії осіб складає 4256,70 грн.