Випадок сказу в селі Переселення Кагарлицької міської територіальної громади

Дата: 09.11.2022 14:41

Фото без опису    Враховуючи звіт про результати дослідження патологічного(біологічного) матеріалу Центральної випробувальної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Київській області та місті Києва від   07.11.2022 (звіт про результати дослідження патологічного матеріалу № 001827 п.м./22) про підтвердження діагнозу на сказ собаки. На підставі отриманого звіту, що підтверджує захворювання домашнього собаки на сказ, керуючись ст. 48 Закону України «Про ветеринарну медицину»  видано розпорядження на 72 години головного державного інспектора ветеринарної медицини в Київській області  №Вн-10-4.3/8095/22 від 07.11.2022 р. о 16:00 год «Про оголошення с. Переселення  з прилеглими територіями, пасовищами, польовими, лісовими масивами та мисливськими угіддями неблагополучними зі сказу собаки та введення карантинних обмеження в радіусі 10 км навколо:

Кагарлицької міської територіальної громади ( м. Кагарлик, с. Слобода, с. Оріхове, с. Халча, с. Росавка, с. Новосілки, с. Горохове, с. Горохівське, с. Горохуватка, с. Тарасівка, с. Стави); мисливські угіддя УТМР «Кагарлицьке» та  мисливські угіддя ТОВ «Трипільський мисливець».

Враховуючи  вище з метою координації дій з ліквідації захворювання заплановано 09.11.2022 року проведення засідання комісія Кагарлицької міської ради з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на яку винесене рішення про затвердженя Плану заходів з ліквідації та недопущення розповсюдження тварин на сказ, та накладення карантинних обмеження та розпочати заходи з ліквідації сказу.

В осередку захворювання вживаються всі необхідні заходи з локалізації захворювання відповідно до діючої інструкції.

Щоб уберегтися від захворювання на сказ, необхідно:

• обов’язково щепити собак і котів (в державних ветеринарних лікарнях щеплення проти сказу безкоштовні)

Щодня проводить вакцинацію :

• Кагарлицька районна державна лікарня ветеринарної медицини з 8 год. До 17год. Вул. Каштанова 58.

Телефон 5-13-49

- Стрітівська державна дільнична лікарня ветеринарної   медицини з 8 год.  - 16 год. Вулиця Шевченка 3.

• Буртівська державна дільнична лікарня ветеринарної медицини з 8 год.  - 16 год. Вул. Жовтнева 31 А.
  • Мирівська державна дільнична лікарня ветеринарної медицини з 8 год.  - 16 год. Вулиця Гагаріна 1.
  • повідомляти ветлікаря про кожний випадок підозри на сказ у тварин;
  • всім людям, потерпілим від тварин (укуси, подряпини чи ослинення) негайно звертатись до лікаря-рабіолога, а тварину яка завдала шкоди, доставляти до ветеринарної служби для клінічного огляду та ізоляції протягом десяти днів;
  • уникати контактів з бездомними тваринами
  • не торкатися руками трупів тварин, тварин підозрілих у захворюванні та ослинених ними предметів.