Пенсійний фонд України інформує
Пенсія за вислугу років
Встановлюються окремим категоріям громадян, зайнятим на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності.
Умови призначення та тривалість спеціального стажу роботи, яка дає право на призначення пенсії за вислугу років, залежить від професій/посад, на яких працювала людина та Закону, згідно з яким призначається така пенсія.
Детальніше про пенсії за вислугу років: https://bit.ly/3Vj2sBC
Нагадуємо, що за посиланням https://bit.ly/3AiQgc5 ви можете дізнатися про види пенсій, які передбачені в Україні.
Особливості призначення пенсій за віком: https://bit.ly/3AKuCxV
Особливості призначення пенсій по інвалідності: https://bit.ly/3TJ50YB
Особливості призначення пенсій у зв'язку з втратою годувальника: https://bit.ly/3TSqAtL
«Укрпошта» продовжує доставляти пенсії.
На урядовому порталі оприлюднено постанову Кабінету Міністрів України від 22.11.2022 № 1305 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 29.03.2021 № 277“.
Нормативним актом передбачено, що конкурс для вибору операторів поштового зв’язку для виплати і доставки пенсій та грошової допомоги буде проведено Пенсійним фондом України протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.
До набрання чинності договором із переможцем зазначеного конкурсу функції організації, що здійснює виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України, здійснює національний оператор поштового зв’язку, функції якого виконує АТ “Укрпошта”.
З текстом постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2022 № 1305 можна ознайомитись за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/.../pro-vnesennya-zmin-do...
Пенсія у разі втрати годувальника.
Призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні.
До непрацездатних членів сім’ї належать, зокрема:
- чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли віку 65 років, або віку, передбаченого статтею 26 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”;
- діти до 18 років або старші цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років;
- діти, які навчаються, – до завершення навчання, але не довше 23 років;
- діти-сироти – до 23 років;
- чоловік (дружина), один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся годувальника незалежно від віку і працездатності, які не працюють і зайняті доглядом за дитиною годувальника до досягнення нею 8 років.
При цьому дітям пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на його утриманні.
Умови призначення, порядок обчислення та розміри пенсій у зв’язку з втратою годувальника залежать від Закону, згідно з яким призначається така пенсія.
Детальніше: https://bit.ly/3TSqAtL
Нагадуємо, що за посиланням https://bit.ly/3AiQgc5 ви можете дізнатися про види пенсій, які передбачені в Україні.
Особливості призначення пенсій за віком: https://bit.ly/3AKuCxV
Особливості призначення пенсій по інвалідності: https://bit.ly/3TJ50YB
Перерахунки пенсій з 1 грудня 2022.
З 1 грудня Пенсійний фонд України перерахує пенсії громадян у зв’язку з:
- підвищенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 2 027 грн до 2 093 грн (стаття 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік»);
- встановленням мінімальної пенсійної виплати непрацюючим особам з повним страховим стажем (30/35 років для жінок/чоловіків відповідно) віком до 70 років, які отримують «страхові» пенсії, на рівні 2500 грн або пропорційно наявному страховому стажу, виходячи з розміру 2500 грн (пункт 2 постанови Кабінету Міністрів України від 15.09.2021 № 963 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб у 2022 році та в подальшому»);
- зміною показника середньої заробітної плати, який застосовується при обчисленні пенсій по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та непрацездатним членам їх сімей (постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 в редакції постанови від 09.12.2021 № 1307).
Детальніше про перерахунки пенсій: https://bit.ly/3GwkzzV
Чи зараховується до страхового стажу період перебування на обліку в центрі зайнятості?
До страхового стажу для обчислення пенсії зараховуються ті періоди, протягом яких людина підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, а за період з дати набрання чинності Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (з 1 січня 2004 року) – щомісяця сплачені страхові внески.
У статті 24 цього Закону визначено, що страховий стаж після 1 січня 2004 року обчислюється за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до набрання ним чинності – в порядку, визначеному раніше діючим законодавством.
Відповідно до статті 56 Закону України від 05.11.1991 № 1788-XII “Про пенсійне забезпечення” до стажу для обчислення пенсії зараховується період одержання допомоги по безробіттю. Підставою для зарахування періоду до 1 січня 2004 року є записи у трудовій книжці, внесені органом державної служби зайнятості населення. За відсутності трудової книжки, а також у випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи, підтвердити період одержання допомоги по безробіттю можна на підставі відповідної довідки служби зайнятості, що передбачено Порядком підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637.
Після 1 січня 2004 року до страхового стажу зараховуються періоди, коли людина перебувала на обліку в центрі зайнятості і отримувала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації (стаття 24 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”).
Законом України від 04.12.2020 № 1071-IX “Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-