A A A K K K
для людей із порушенням зору
Ржищівська міська територіальна громада
Київська область, Обухівський район

Пенсійний фонд України інформує

Дата: 09.12.2022 14:24
Кількість переглядів: 84

Останнім часом до Фонду надходять повідомлення від користувачів соціальних мереж про проблеми з авторизацією на вебпорталі електронних послуг Фонду та із завантаженням сторінки.

Повідомляємо, що Фонд постійно аналізує технічний стан інформаційних мереж відомства, роботу вебпорталу електронних послуг, інформаційної сторінки вебпорталу Фонду, мобільного застосунку «Пенсійний фонд» та, у разі виявлення проблем, інформує користувачів про порядок їх вирішення.

Деякі користувачі інформують, що доступ до вебпорталу електронних послуг Фонду – відсутній. Така проблема може існувати у випадках, коли провайдери відповідних послуг не можуть забезпечити стабільність інтернет - з’єднання через планові та / або аварійні відключення електроенергії.

Наразі виявлено окремі технічні питання щодо реєстрації користувачів в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Фонду через ID.GOV.UA, в т.ч. з використанням технології Bank ID. Фахівцями Фонду проводяться відповідні роботи для відновлення такої можливості, про що поінформуємо окремо. До завершення відповідних робіт радимо для авторизації в особистому кабінеті користуватись кваліфікованим електронним підписом (#КЕП).

 

На які послуги призначається субсидія?

Продовжуємо надавати відповіді на найбільш поширені питання щодо оформлення житлової субсидії. Отже, субсидія надається на оплату:

- житлових послуг – послуг з управління багатоквартирним будинком;

- комунальних послуг – послуг з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами;

- абонентського обслуговування для споживачів комунальних послуг, зокрема за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг, а також витрат на управління багатоквартирним будинком та витрат на комунальні послуги в такому будинку (абонентська плата з постачання теплової енергії, гарячого водопостачання, централізованого постачання холодної води);

- на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Важливо!

Житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується з урахуванням тривалості опалювального сезону:

- на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня;

- на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня.

Субсидія для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу призначається на календарний рік (виплата здійснюється один раз на рік) при умові, що домогосподарство не отримує комунальну послугу з постачання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) та не використовує природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення.

 

Запитання-відповідь про доцільність переходу на інший вид пенсії.

Відповідно до статті 10 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" людині, яка має право на різні види пенсій (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один з цих видів пенсії за її вибором. Питання вибору того чи іншого виду пенсії людина вирішує сама, як правило, з точки зору доцільності – більшого розміру.

Водночас, при прийнятті рішення про перехід з пенсії по інвалідності на пенсію за віком потрібно враховувати, що пенсія по інвалідності ІІ групи призначається в розмірі - 90% пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27, 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

При цьому під час обчислення розміру пенсії по інвалідності до страхового стажу зараховується додатковий стаж – період з дня встановлення інвалідності до досягнення шістдесятирічного віку. При обчислені пенсії за віком враховується лише відпрацьований страховий стаж, додатковий стаж не враховується. Тобто, якщо одержуючи пенсію по інвалідності, пенсіонер продовжував працювати та за нього (або він сам за себе як ФОП) було сплачено внески, то він набув страховий стаж, який буде враховано при переході на пенсію за віком.

І ще одна особливість. Відповідно до частини третьої статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсіонеру, який після призначення пенсії по інвалідності продовжував працювати та набув не менш як 24 місяці страхового стажу і вперше переходить з пенсії по інвалідності на пенсію за віком, застосовується середня заробітна плата за три календарні роки, що передують року звернення за пенсією за віком.

Статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” визначено, що для призначення пенсії після досягнення віку 60 років у 2022 році необхідно мати не менше 29 років страхового стажу.

Тож, якщо пенсіонер досяг віку 60 років і має не менше 29 років страхового стажу, він може перейти з пенсії по інвалідності на пенсію за віком.

Важливо! Переведення з одного виду пенсії на інший відбувається з дати подачі заяви за матеріалами пенсійної справи та з урахуванням додаткових документів про стаж або стаж та заробіток (у разі доцільності), які не враховані у пенсійній справі, у тому числі після призначення пенсії.

 

Ще раз про субсидії.

Відсьогодні повноваження приймати звернення на призначення житлових субсидій мають органи Пенсійного фонду України.

Наводимо відповіді на типові питання, які виникають при наданні субсидій.

Якими нормативними актами регулюється питання надання житлових субсидій? ( https://bit.ly/3FehZxv )

Хто призначає житлові субсидії? ( https://bit.ly/3OReS1K )

Куди звертатися за призначенням житлової субсидії? ( https://bit.ly/3ixlera )

Чи потрібно людям, яким субсидії було призначено органами соціального захисту повторно звертатись органів Пенсійного фонду України? ( https://bit.ly/3EUmmwe )

Які документи подаються при зверненні за субсидією? ( https://bit.ly/3FhIhPp )

Кому призначається житлова субсидія і на кого вона розраховується? (https://bit.ly/3gLo0bL )

Як визначається склад домогосподарства? ( https://bit.ly/3XO2nYJ )

На який термін призначається житлова субсидія? ( https://bit.ly/3B0fLPQ )

Які доходи враховуються до сукупного доходу осіб для призначення житлових субсидій і за який період? ( https://bit.ly/3inAAyd )

Чи проводиться перерахунок житлової субсидії? ( https://bit.ly/3ufJFM9 )

Чи змінилися правила призначення субсидій безробітним? ( https://bit.ly/3FhIu59 )

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора